Son Dakika

• No Posts Found

KARATAŞ: FİNANSMAN SIKINTISI YAŞANMAYACAĞI BİLGİSİ ALDIK

Söke Esnaf ve Sanatkar Kredi ve Kefalet Kooperatifi yönetim kurulu Başkanı Refik Karataş, Ankara ziyaretinde kendileri için en önemli sorunun kooperatifin finansman sorunu olduğunu belirterek, Ankara’da yetkililerden finansman sıkıntısı yaşanmayacağı sözü aldıklarını söyledi.

Refik Karataş, Söke’de esnafın kooperatiften 19 milyon TL. tutarında kredi talebinde bulunduğunu belirterek “Söke esnafının sezona sıkıntısız girebilmesi için bu paraya ihtiyacı var. Esnafın talep ettiği bu miktarın bir an önce gelmesi gerekiyor. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız genel kurulda da bu konuyu gündeme getirmiştim. Söke bilindiği gibi turistik kentlere lojistik sağlayan bir merkez.  Turizm sezonu öncesinde esnaf gerekli hazırlığı yapabilsin ki turistik işletmelerin ihtiyacını karşılasın.

2015 yılı Söke esnafı acısından zor geçti. Yıl içinde iki genel seçim geçirdik. Seçimler nedeniyle ekonomi ikinci planda kaldı. Artık seçimleri geride bıraktık. AK Parti tekrar tek başına iktidar oldu. 2016 yılını ekonomide toparlanma yılı olmasını istiyoruz. Esnaf ve sanatkarımızda bunu istiyor. Geçen yılların telafisinin yapıldığı bir yıl olması en büyük dileğimiz. Söke esnaf kefalet kooperatifi olarak 2015 yılında büyük bir finansman sıkıntısı yaşadık. Bunu en iyi şekilde kooperatife yapılan kredi taleplerinden anlayabiliyoruz. Ocak ayı sonu itibariyle kooperatifimize 19 milyon TL. kredi talebinde bulunuldu.  Kongrede de söyledim esnafa kredi Kasım ayı ile Mayıs ayı arasında gerekiyor. En yoğun talebi bu aylarda alıyoruz. Mayıs ile Kasım arasında ise kredi taleplerinin en az yapıldığı aylardır. Ankara’da sivil toplum kuruluşları ile ziyaretimizde bize finansman sıkıntısı yaşanmayacağı bilgisi verildi. İnşallah yaşamayız. Bekleyip göreceğiz. Umudumuz finansman sıkıntısının karşılanması. Eğer finansman sıkıntısı yaşanmazsa Söke’de esnaf yavaş yavaş toparlamaya b.aşlayacaktır. Bunun yanında 30 bin TL. faizsiz kredi ile ilgili şartların esnetilmesini istiyoruz. Ankara’da bu konuyu da gündeme getirdik. İnşallah herkes bu krediden yararlanır.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.