Son Dakika

• No Posts Found

ÜRETİCİLER ÇARŞAMBA KAPALI PAZAR YERİNDE AÇIKTA KALMAKTAN ŞİKAYETÇİ

Söke Çarşamba Kapalı Pazar yerinde üreticilere ayrılan yerin üzerinin açık olduğunu söyleyen Söke Ziraat Odası Meclis Üyesi Bilgin Dalkıran, kışın yağmurda, yazın sıcakta ürünlerini pazarlamada büyük sıkıntı yaşadıklarını belirterek, Söke Belediyesinden Çarşamba Pazar yeri çatısının genişletilmesini istedi.

Söke Çarşamba Pazar yerinde kapalı alanın pazarcılara tahsis edildiğini söyleyen Bilgin Dalkıran “Pazarcı esnafları, Söke Çarşamba Pazar yerinde örtü altında olan bölümde mallarını satıyor. Bunu doğal karşılıyoruz. Ancak bizim gibi kendi ürettiği ürünleri pazarlamaya çalışan üreticiler Çarşamba Pazar yerinin kenarlarındaki açık alanda ürettiklerini pazarlamaya çalışıyor. Bu beraberinde büyük sıkıntılar getiriyor. Binbir güçlükle ve  zorluklarla ürettiğimiz ürünleri kışın yağmur altında, yazın sıcak altında satmaya çalışıyoruz. Bu durum ister istemez bizim müşterilerimizi de etkiliyor. Kışın yağmur yağarken tüketici bizden alış veriş yapmıyor. Çünkü bizim tezgahlarımıza geldiğinde ıslanacağını biliyor. Yazan aynı durum sıcaklar için geçerli.

Söke Çarşamba Pazar yerinin tren yoluna bakan bölümünde yaklaşık 60 pazarcıyız. Buradaki pazarcıların yüzde 90’ı üretici. Kendi ürünlerini satıyorlar. Kimisi incirini, kimisi narenciyesini satıyor. Ortak özelliğimiz bu ürünlerin kendi üretimimiz olması. Bunu daha önce önceki dönem belediye başkanı Necdet Özekmekçi’ye ve şimdiki belediye başkanına da bildirdik. Ancak bir türlü bu duruma çözüm bulunmadı. Herhalde Söke Belediye yetkilileri üreticileri Pazar yerinde üstü açık bölüme yerleştirerek ayırmaya çalışıyor. Biz kendi ürettiğimiz ürünü satıyoruz. Bu ürünlerin ticaretini yapmıyoruz.

Pazar yerinde üreticiler üvey evlat muamelesi görmemelidir. Ancak biz Pazar yerinde üvey evlat muamelesi görüyoruz. Söke Çarşamba Pazar yeri Söke Belediyesi’nin kontrolü altında. Pazarla ilgili tüm kararları Söke Belediyesi alıyor. Üreticilerin tezgahlarını açtığı bu bölümün üstünün kapatılmasını istiyoruz. Bir proje geliştirip Pazar yerinin üzeri örtülmelidir.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.