Son Dakika

• No Posts Found

“VERGİLENDİRİLMİŞ KAZANÇ KUTSALDIR”

Bu sene 27.si kutlanacak olan Vergi Haftası nedeniyle ilk tören dün  Söke Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına Çelenk konmasıyla başladı. Cumhuriyet Meydanındaki çelenk koyma törenine Söke Vergi Dairesi Müdürlüğü’nün yanı sıra Söke mal Müdürlüğü, Söke Ticaret Borsası ve Aydın SMMMO Söke Temsilciliği katıldı. Atatürk Anıtına Söke Vergi Dairesi, Söke Ticaret Borsası ve SMMMO Söke Temsilciliği çelenk koyup, saygı duruşunda bulundular ve istiklal Marşı söylendi.

Söke Vergi Dairesi Müdürü Süleyman Demir başkanlığındaki heyet daha sonra Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu’nu makamında ziyaret ettiler. Söke Vergi Dairesi Müdürü Süleyman Demir yaptığı açıklamada “Devletin temel finansman Kaynağı vergidir. Vergi etkin ve sağlıklı bir şekilde toplandığında ülkelerin büyümesi ve gelişmesini doğrudan etkilemektedir. Bu amaçla kamuoyunda vergi bilincinin oluşturulması ve toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü ödeme alışkanlıklarının artırılması için düzenlenen vergi haftası buyıl 27. si 22-28 Şubat tarihleri arasında kutlanacaktır. Hafta boyunca vergi mükellefleri ziyaret edilecek, okullarda konferanslar verilecek ve Mart ayı içinde satranç turnuvası düzenlenecektir. Kurumumuza verdiğiniz destek için teşekkür ediyoruz.”dedi.

Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Söke için özel bir gün olduğunu belirterek “^Bilindiği gibi Diyarbakır Lice karayolu üzerinde PKK’lı teröristlerin düzenlediği saldırıda ağır yaralanan askerimiz şehit oldu. Bugün cenazesini kaldıracağız. Ancak hayat devam ediyor. Vergi devletin hizmet yapabilmesi için önemlidir. Devletin tek geliri verdidir ve başka geliri yoktur. Sadece kendi adınıza değil tüm insanlar adına vergi toplanıyor. Vergi insanların görevlerine yerine getirmesi adına kullanılıyor. Vergisini doğru verenlere teşekkür ediyorum. Burada sizlere de büyük görev düşüyor. Devletin hizmet etmesi için herkesin vergisini doğru vermesini diliyorum.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.