Son Dakika

• No Posts Found

MÜFETTİŞLER, KÖŞK SORUŞTURMASININ DİNLEME AŞAMASINI TAMAMLADI

Aydın’ın Köşk İlçesi’nde Tarım İlçe Müdürlüğü’nde ÇKS dosyaları üzerinde yolsuzluk ve usulsüzlük yapıldığı gerekçesi ile başlatılan soruşturma kapsamında çiftçilerin dinlenmesi işleminin tamamlandığı öğrenildi. Bakanlık Müfettişleri 24’ü köy toplam 28 mahallede oturan ve çiftçilikle iştigal eden Köşklü yaklaşık 4 bin kişiyi temsilen onlarca çiftçiyi dinlediği kaydedildi.

Aydın’ın en yoğun çiftçilik faaliyetinin yürütüldüğü ve en fazla zeytin ve organik incirin üretildiği merkezlerden biri olan Köşk İlçesi’nde devlet desteklerinden faydalanmak için İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde yapılan işlemler sırasında usulsüzlük yapıldığı ve alınan paraların makbuz ve koçanlarının eksik olduğu gerekçesi ile başlatılan soruşturma kapsamında çiftçiler işlemler sırasında ödedikleri paraya makbuz kesilip kesilmediğini bilmediklerini belirttiler. İşlemler sırasında dosya masrafı adı altında 10’ar TL para ödediklerini ancak makbuzların kesilip kesilmediğinden haberdar olmadıklarını belirten çiftçiler, “Bizler işlemlerimizin bir an önce bitirilmesi için hiçbir şekilde makbuz kesilip kesilmediğini sormadık” diyerek müfettişlerin de kendilerine ne kadar para ödediği ve makbuz kesilip kesilmediğini sorduklarını belirttiler.

Yetkililer yine konuyla ilgili açıklama yapmazken, müfettişlerin bahse konu yolsuzluk iddiaları ile ilgili rapor hazırladığı belirtildi. Aydın’ın Köşk ilçesinde 24’ü köy, 4’ü de ilçe merkezinde mahalle olmak üzere çiftçilik faaliyeti sürdüren ve Tarım İlçe Müdürlüğü’nde işlem yaptıran yaklaşık 4 bin kişinin dosyasının bulunduğu öğrenildi.iha

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.