Son Dakika

• No Posts Found

“NİSAN’DA TARLAYA GİRERİZ”

Söke Ziraat Odası Meclis Üyesi ve Pamukçular Mahalle Muhtarı Mustafa Tanyeri, Akçakaya ve Pamukçular Ovalarında yaklaşık 10 bin dekar arazi bulunan suların tamamen çekildiğini belirterek, Nisan ayında tarlaya girebileceklerini söyledi.

Akçakaya ve Pamukçular Ovalarındaki taşkın sularının beklenenden hızlı çekildiğini söyleyen Mustafa Tanyeri “Bunun iki nedeni var. Birincisi bu sezon yağmurlar fazla yağmadı. Bunun yanında Menderes Nehri yatak temizliği Serçin yakınlarına kadar ulaşması nedeniyle bölgedeki sular çabuk çekildi. Menderes temizliği konusunda DSİ Bölge Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz. Gerçekten hızlı bir çalışma yürütüyor. Yapılan Menderes Nehri yatak temizliği sonucunda taşkın suları hızlı çekildi. Bundan sonra eğer çok büyük bir yağış olmazsa ve derelerden fazla su gelmezse biz Söke Ovasındaki üreticiler gibi Nisan ayında tarlaya gireriz.”dedi.

Mustafa Tanyeri bölgeyi taşkın suları altında bırakan bir başka faktörün Kisir Çayı olduğunu belirterek “DSİ Kisir Çayında da yatak temizliğini büyük bir hızla sürdürüyor. Kisir Çayında yatak temizliği iki iş makinesi ile yapılıyor. Yatak temizliğinin tamamlanması ile birlikte Kisir Çayının verdiği zararlardan kurtulmuş olacağız. Çünkü özellikle Nalbantlar ve Pamukçular bölgesine taşkınlarda en fazla zarar veren Kisir Çayı. Her sene taşıyor ve sürekli bölgeyi su altında bırakıyor. Kisir Çayının kıvrımları düzeltiliyor. Bu şekilde Menderese bağlanacak.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.