Son Dakika

• No Posts Found

SÖKESPOR’DA İSTİFA YOK, GERİ PLANA ÇEKİLME VAR

Geçtiğimiz hafta içinde istifa ettiği açıklanan Sökespor yönetiminde, istifanın olmadığı öğrenilirken, Tamer Makaraç ve bazı yönetim kurulu üyelerinin geri çekildikleri öğrenildi. Tamer Makaraç yönetiminin resmi olarak görevlerine devam ettikleri belirtildi.

Sökespor’da başkan Tamer Makaraç ve yönetim kurulunun geçen hafta istifa ettiklerini açıklamalarından sonra kulübün bu güne kadar olağan üstü kongre kararı almadığı dikkat çekti. Bunun üzerine dün kendisine ulaştığımız Tamer Makaraç, istifa etmediklerini sadece geri çekildiklerini söyledi. Kendisi ile birlikte yönetim bazı yönetim kurulu üyelerinin de geri çekildiklerini söyleyen Tamer Makaraç “Bilindiği gibi geçen hafta içinde istifa edeceğimizi açıklamıştım. Ancak Sökespor şampiyonluğa gidiyor. Bu durumda Sökespor’un yeni bir kargaşa yaşamasına izin veremezdik. Düşündük ve bazı arkadaşlarımızla birlikte istifa yerine geri çekilmeyi uygun bulduk.”dedi.

Göreve geldiklerinden itibaren geri çekildikleri geçen haftaya kadar Söke Belediyesinin Sökespor’a tek kuruş dahi yardım etmediğini söyleyen Tamer Makaraç “Kuşadasıspor maçından önce Sökespor küme düşmenin en büyük adayı idi. O gün hiç kimse görevi kabul etmedi. Biz çıktık, elimizi taşın altına koyduk. Göreve geldikten sonra takımın eksiklerini belirledik. İki yeni transfer yaptık. İlk yarıda Sökespor Kuşadasıspor karşısında 3-0 mağlup olmuştu. İkinci yarının ilk maçında biz Kuşadasıspor’u 4-1 yendik. Daha sonra arka arkaya seri galibiyetler aldık. Eğer biz Kuşadasıspor’a yenilseydik, bugün Kuşadası’nın yerinde Sökespor olurdu.

Biz ilk 5 maçı aldığımızda şampiyon oluruz demiştik. Bu maçların en kolayı olarak İzmirspor maçıydı. Geçen hafta futbolcuların antremana çıkmamalarını isteyen bizzat Söke Belediye Başkanıdır. Futbolculara antremana çıkmamaları için baskı yaptılar. Amaç Sökespor’da yakalanan başarıyı sahiplenmek için bunu yaptılar. Pazar günü İzmirspor maçından sonra galibiyet primini soyunma odasına girerek açıklayan kim biliyor musunuz. Kemal Sayın. Kemal Sayın’ın şu anda Sökespor’da görevi yok. Ünvansız ve yetkisiz biri İzmirspor maçı sonrasında Sökespor soyunma odasına girip prim açıklıyorsa düşünmek gererli. Ki bu kişi daha 8 ay önce Söke Belediye başkanı kadar silik bir belediye başkanı görmedim diyen birisi ise fazla konuşmaya gerek yok. Sökespor’a bağışta bulunanlar geri çekildiler, tek kuruş dahi bağış yapmayanlar yönetmeye talip oldular.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.