KARATAŞ: AKARYAKIT FİYATLARINI TAKİP EDEMİYORUZ

Söke Şoför ve Otomobilciler Odası Başkanı Refik Karataş, son yıllarda akaryakıt fiyatlarını takip etmekte zorlandıklarını belirterek, akşam artan fiyatların sabahleyin düştüğünü söyledi.

Refik Karataş konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Son yıllarda şoför esnafı olarak akaryakıt fiyatlarını takip etmekte zorlanıyoruz, hatta takip edemiyoruz. Gün geçmiyor ki fiyatlar bir artıyor, bir düşüyor. Son olarak önceki gün benzin fiyatlarına 6 kuruş zam yapıldı. Dün ise 6 kuruş indirim yapıldı. Yani akaryakıt fiyatları bir gün indiriyor, ertesi gün artırılıyor. Şoför esnafı olarak hergün akaryakıt alan insanlarız. Hergün aldığımız akaryakıt fiyatlarını takip etmede zorlanıyor. Petrolün varili 100 doların üstünde iken de 40 dolar sevilerinde de çok fazla indirimden yararlanamıyoruz. Dünyada petrolün fiyatı inmiş veya çıkmış çok fazla tüketiciye yansımıyor.

Akaryakıt fiyatlarında bir istikrar yok. Fiyatlara bir istikrar gelmesini istiyoruz. Akaryakıt fiyatları indirilirken daha cimri davranılıyor. Ancak artışlarda daha bonkör davranılıyor. Fiyatlar 10 gün sabit kalmıyor. Akaryakıt fiyatlarında istikrar sağlanmalıdır.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.