Son Dakika

• No Posts Found

6 NOLU AİLE HEKİMLİĞİ MERKEZİ YOLDA

Söke Yenicami Mahallesinde kurulacak olan 6 Nolu Aile Hekimliği ile ilgili çalışmaların son aşamaya geldiği bilgisi verilirken, şimdilik Yenicami Mahallesinde kurulacak olan Aile Hekimliği Merkezinde iki hekimin görev yapacağı belirtildi.

Yenicami Mahalle Muhtarı Hüseyin Yörük, mahallede kurulacak olan 6 Nolu Aile Sağlığı Merkezinde görev yapacak hekimlerin belli olduğunu belirterek “Nazilli’den Nihal Hanım diye bir doktor ile Söke Verem Savaş Dispanserinde görevli doktorlardan Erdost bey Yenicami Mahallesinde kurulacak Aile Sağlığı Merkezinde görev yapacak. Doktorlarımızın bir an önce göreve başlamalarını istiyoruz. Bunun için yer arayışlarımızı hızlandırdık. Amacımız Aile Sağlığı Merkezlerine en uzak olan bölgede binayı bulmak. Böylece Yenicami Mahallesindeki vatandaşlarımızın daha kısa bir sürede Aile Sağlığı Merkezine ulaşmalarını sağlamak.

Bunun için yer arayışında ince eleyip sık dokuyoruz. Büyük bir aksilik olmazsa binayı bulduk gibi. Garaj Caminin yakınlarında bir bina bulduk. Mahallemizde sağolsun vatandaşlarımız Aile Sağlığı Merkezi olması konusunda illerinden gelen yardımı gösteriyorlar. Binayı kesinleştirdikten sonra hemen gerekli malzemeleri alacağız. Büyük bir aksilik olmazsa Yenicami Mahallesinde kurulacak olan Aile Sağlığı Merkezi Mart ayı içinde hizmete girecektir. İlk aşamada iki hekim görev yapacak. Önümüzdeki yıllarda hekim sayısının 3’e yükseleceği bilgisi verildi. Yenicami’deki vatandaşlarımız Aile Hekimlerine gitmek için farklı mahalleleri gidiyorlardı. Şimdi hizmet ayaklarına geldi. Ben aile hekimliğinin kurulması konusunda emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.