Son Dakika

• No Posts Found

ÖZAT: KAMELYALARIN ACİLEN YAPILMASINI İSTİYORUZ

Cumhuriyet Meydanında eski Jandarma Binası’nın yıkılarak, yeni bir meydan düzenlemesi kapsamında mevcut kamelyalarında kaldırıldığını söyleyen Söke Avcılık Atıcılık İhtisas ve Spor Kulübü Başkanı Çetin Özat, düzenleme projesinin içinde 3 adet kamelya olmasına rağmen şu ana kadar yapılmamasını anlayamadıklarını söyledi.

Özat konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Eski Jandarma binası yıkılmadan önce burada küçük bir park vardı. Parkın adı Söke Avcılar Parkı idi. Bu parkın içinde kamelyalar vardı. Yeşillikler daha gazla idi. Vatandaşlar bu kamelyaların üzerine oturuyordu. Eski jandarma binasının yıkılmasından sonra Söke Belediyesi burada bir meydan düzenlemesi yaptı. Tabandaki parke taşları sökülerek yerine beton döküldü. Bu düzenleme kapsamında meydan da bulunan ağaçların bazıları kesildi. Yeşillikler içinde olan meydan bir anda betonlaştı.

Havalar ısınmaya başladı. Önümüzdeki aylarda sıcaklıklar daha artacak. Vatandaşlar güneşte oturamayacak hale gelecek. Söke Cumhuriyet Meydanı yaşayan bir meydandır. Kaymakamlık’a gelen vatandaşlar burada oturur. Bu gidişle Cumhuriyet Meydanı yaşayan meydan olma özelliğini yetirecek. Çünkü sıcaklarla birlikte vatandaşlar Cumhuriyet Meydanı’nda oturamayacaklar. Şu anda meydanda gölge yok. Cumhuriyet Meydanı düzenlemesi kapsamında vatandaşların oturup dinlenmeleri, sohbetler etmeleri amacıyla planlanmış 3 adet kamelya var. Bu kamelyaların bir an önce yapılmasını istiyoruz. Bunu vatandaşlarda istiyor. Meydanlar insanlarla yaşar. İnsan yoksa meydan yaşamaz. Söke Belediyesinden bir an önce kamelyaları kurmalarını istiyoruz. Kamelyalar ile birlikte Cumhuriyet Meydanı daha güzel hale gelecektir.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.