Son Dakika

• No Posts Found

ALİRIZA TURAN VEFAT ETTİ

1981 yılında Söke Belediyesine giren ve daha sonra Muhasibe Müdürü ve ardından Hesap İşleri Müdürü olarak görev yapan Ali Rıza Turan önceki gün vefat etti. İki kız evladı bulunan 65 yaşındaki Alirıza Turan’ın cenazesi dün öğle namazına müteakip Kocacami’de kılınan cenaze namazından sonra Marmara Üniversitesine gönderildi.

Söke Belediyesi Hesap İşleri Müdürlüğü görevini yürütürken 2006 yılında emekli olan Alirıza Turan’ın bir süredir hastalığı nedeniyle tedavi gördüğü belirtildi. Dün öğle namazına müteakip Kocacami’de kılınan cenaze namazına Söke Belediyesi önceki dönem başkanlarından AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi İbrahim Adalı, AK Parti Söke Belediye Meclis Üyesi Mehmet Yörük, Alirıza Turan’ın Söke Belediyesinden mesai arkadaşları katıldılar.

Cenaze namazının ardından Alirıza Turan’ın cenazesi İstanbul Marmara Üniversitesi Anatomi Ana Bilim Dalı Başkanlığına gönderildi. Alirıza Turan’ın sağlığında cenazesinin tıp öğrencilerinin eğitiminde kullanılmak üzere kadavra olarak kullanılması için bağışladığı öğrenildi. Alirıza Turan’ın kadavrasının en az 3 yıl Marmara Üniversitesi Anatomi Ana Bilim Başkanlığında tıp öğrencilerinin eğitiminde kullanılacağı belirtildi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.