Son Dakika

• No Posts Found

GÜLLÜBAHÇE’DE 3942 ADET PARSEL BİLGİLENDİRMEYE ÇIKTI

Söke’de yaklaşık 190 bin dekar araziyi kapsayan ve 22 bin parselin yenilenmesini kapsayan çalışmalarda sona yaklaşıldı. 18 yerleşim yerini kapsayan parsel yenileme çalışması kapsamında en büyük araziye sahip olan Güllübahçe Mahallesinde 3942 parselin bilgilendirmeye çıktığı belirtildi.

Kadastro Söke Birimi ilgililerinden aldığımız bilgiye göre Güllübahçe Mahallesini kapsayan Kadastro Tapu parseli yenileme çalışmalarında en büyük arazinin Güllübahçe’de olduğu belirtilirken Güllübahçe’de arazisi olanların 10 Mart Tarihine kadar Söke Kadastro Biriminde, Güllübahçe Mahalle Muhtarlığında, Kadastro İl Müdürlüğü’nde askıya çıkan parsel bilgilendirme askılarını kontrol etmeleri gerektiği belirtildi. Parsellerinde yanlışlık olanların bu süre içinde itirazda bulunmaları istendi. Parsel yenileme çalışması yapılan mahalleler içinde en büyüğünün Güllübahçe olduğu ve parsel sayısının 3942 olduğu belirtildi.

Diğer yandan Akçakaya Mahallesinde 199 adet parselin ve Karacahayıt Mahallesindeki 989 adet parselin kesin askıya çıktığı ve her iki mahallenin kesin parsel askılarının 23 Mart tarihine kadar askıda kalacağı bilgisi verilirken, hak sahiplerinin askıdaki parselleri kontrol etmeleri istendi. Öte yandan bu hafta içinde Savuca Mahallesi’nde yenilenen parsellerinde askıya çıkması beklenirken sadece Atburgazının katıldığı bilgisi verildi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.