Son Dakika

• No Posts Found

AK PARTİLİ VEKİL ERDEM AYDIN TEKSTİL ALANININ KAMULAŞTIRILMASINI DEĞERLENDİRDİ

(İHA) – AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Tariş Pamuk Birliği’ne ait olan Aydın Tekstil alanının Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından kamulaştırılmasına yönelik yaptığı değerlendirmede “Aydın Tekstil’in kamulaştırılması ve yeşil alanın korunması olumlu bir adımdır” dedi.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun Aydın İdare Mahkemesi’nin kararı doğrultusunda Aydın Büyükşehir Belediyesi’nce 177 dönümlük Aydın Tekstil arazisinin 76 milyon TL’ye kamulaştırıldığını 2009 yılından beri devam eden kamulaştırma süreci kapsamında yasal faizi ile birlikte kamulaştırma bedelinin 100 milyon TL’ye bulabileceğini ve yeşil alanın korunacağını açıklaması dikkatleri yeniden Aydın Tekstil alanına çevirdi. Bölgede yapılacak projelendirme çalışmalarında Aydın halkının görüş ve önerilerinin de dikkate alınacağını açıklamasının ardından AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem Aydın Tekstil Alanı’nın kamulaştırılması ile ilgili ilk açıklamayı yapan isim oldu.

Erdem konuyla ilgili açıklamasında “Aydın Tekstil’in kamulaştırılması ve yeşil alanın korunması olumlu bir adım. Ancak bu alan Tariş Pamuk Birliği’nin malıdır. Yani Tariş ortağı olan binlerce pamuk üreticisinin o arazi üzerinde hakkı vardır. Milyonlarca TL borç altında olan Tariş Pamuk Birliği’nin elindeki en önemli mülklerinden olan bu alandan elde edilecek gelir borçların kapatılmasına vesile olacaktır. Bunun dikkate alınması gerekiyor” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.