Son Dakika

• No Posts Found

SÖKESPOR’UN YABANCILARI “HER MAÇ FİNAL” DİYOR

Sökespor dolu dizgin şampiyonluğa koşarken, yabancı iki futbolcusu da orta sahada oynadıkları başarılı maçlarla göz dolduruyor. Saha içinde olduğu gibi saha dışında da çok iyi arkadaş olan iki yabancı futbolcu birbirlerinden ayrılmıyor.

6 yıl öncede Sökespor’da iki sezon oynayan Senegalli Saliou ile bu sene Manisaspor’dan Söke’ye gelen Asror Gafurov, Sökespor’un liderliğe ulaşmasında büyük paya sahip. Saliou, orta sahada oynamasına rağmen, Sökespor’un en sıkorer oyuncusu. BAL 10 grupta Kuşadasıspor’un Süper Lig patentli futbolcusu Jaba ile birlikte 11 golle önde giden Saliou’ yu 10 golle takım arkadaşı Kadir Söylemez izliyor.

Kendisinin Sökespor’a özel bir sevgisi olduğunu söyleyen Saliou, bu sene Sökespor’a 3 lige taşıyacaklarını söyledi. 5 sezon önce yine 3. lig için Muğlasporla karşılaştıklarını söyleyen Saliou, “Son dakikada Muğlaspor kalecisi ile karşı karşıya kalmıştım. O pozisyonda tapa vurdum. Kale direğinin dibinden auta çıkmıştı. Sonra penaltılarla Muğla’ya yenildik ve Sökespor olarak 3. lige çıkamamıştık. Çok üzülmüştüm. İnşallah bu dönem Sökespor’u şampiyon yapacağız.”dedi.

Asror Gafurov, önlerinde birbirinden önemli maçlar bulunduğunu belirterek “Kolay maç yok. Bundan sonra çok daha zor maçlar var. Çünkü oynayacağız rakiplerden 3’ü ligin son sırasında. Onlar da düşmemek için mücadele ediyor. Sarayköy, Uşak Belediye, Kale Belediye, Bornova 1881 ve Ortaca Belediyespor ile 5 final maçımız var. Bizim için her maç final. Muğla bu finallerden biriydi.”dedi.

Muğlaspor kalecisi Eren’in maçın 72. dakikasında degaj yaparken ayağının kayarak düşmesi ve topun Kadir’in önüne gelmesi sonucu attıkları golü de değerlendiren Saliou ve Gafurov “Muğlaspor kalecisi çok genç. Seyirciyi görünce heyecanlandı. Futbolda böyle hatalar her zaman oluyor. Hepimizin başına gelebilecek bir durum. O hatası dışında iyi bir maç çıkardı. Sökespor taraftarı bize büyük destek veriyor. Muğla maçında muhteşemdiler. Sökespor’a 3. lige çıkartarak teşekkür edeceğiz. Biz bir takımız ve şampiyonlukta tüm takımın emeği var. Futbol bir takım oyunudur. Tek başına hiçbir şey yapamazsın.”dediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.