Son Dakika

• No Posts Found

YENİKÖYDE 500 DEKAR ALAN SU ALTINDA

Söke’ye bağlı Yeniköy Mahallesinde 500 dekarlık alanın su altında olduğunu söyleyen Muhtar Casim Karayiğit, geçen yıl pamuk ekilemeyen bu alanın bu senede üretim dışı kalacağından korktuklarını söyledi.

Su altında olan alanın Bağarası Akçakaya yolu ile Yeniköy Mahallesi arasında kalan bölgede olduğunu söyleyen Yeniköy Mahalle Muhtarı Casim Karayiğit “Bu bölge geçen yılda su altında kalmıştı. Sular bir türlü deşarj edilemediği için 500 dekar araziye pamuk ekilemedi. Bu bölgede sular temmuz ayında çekildi. Arazi sahipleri bir kısmını mısır ekti. Ancak mısır verimi çok düşüktü. Masrafını çıkarmadı. Bu yılda aynı durumun yaşacağından endişe ediyoruz. Arazide şu anda yaklaşık 1 metre yüksekliğinde su var. Bu suyun bir an önce tahliyesi gerekiyor.

Geçen yıldan itibaren Kocarlı Ovası Sulama Birliği’nden hizmet alıyoruz. Durumu kendilerine bildirdik. Bize suyu tahliye edecekleri sözünü verdiler. Ancak üretici sabırsız ve endişeli. Bir an önce suyun tahliye edilmesi gerekiyor. Tahliye işlemi motopomlarla yapılması gerekiyor. Buda çok masraflı. Bir an önce suyun çekilmesini bekliyoruz. Su kesinlikle kendiliğinden çekilmez. Çünkü önü kapalı. Geçen yıl üretim dışı kalan bölgenin bu yıl üretim dışı kalmaması için girişimlerimizi sürdürüyoruz.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.