Son Dakika

• No Posts Found

DEVRİYE KOMUTANININ DİKKATİ UYUŞTURUCU TACİRLERİNİ YAKALATTI

(İHA) – Aydın’ın Kuşadası ilçesinde yon denetimi yapan jandarma ekipleri, normalden daha hafif olduğunu fark ettikleri fotoğraf makinesi içerisinde uyuşturucu madde ele geçirdi.

Edinilen bilgiye göre; Kuşadası İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince gece 00.50 sıralarında icra edilen önleyici kolluk devriyesi esnasında yaya olarak ilerleyen ve şüpheli hareketlerde bulunan A.B. ile Ü.A. isimli şahısların yapılan üst aramalarında 3 adet extasy hap bulundu. Devriye personelinin arama esnasında eline aldığı dijital fotoğraf makinesinin ağırlığının normale göre daha hafif olmasından şüphelenerek içinin açılması sonucu gizlenmiş 13 adet toplam 3,48 gram alüminyum folyo kağıda sarılı vaziyette kristal uyuşturucu madde ele geçirildi.

Ayrıca şüpheli şahısların kulandığı tespit edilen ve E.E. isimli şahsa ait otomobil içerisinde narkotik ve patlayıcı madde arama köpekleri ile yapılan aramada 2 bin 250 gram kahverengi tomurcuklar halinde amonyum nitrat gübresi, bin 640 gram kırmızı pembemsi renkte tomurcuklar halinde üre gübresi, 1 adet 12 kilogramlık tüp ve 30 adet bira şişesi ele geçirildi.

Şüpheli şahıslar A.B., Ü.A. ve E.E’nin evlerinde yapılan aramalarda ise 30 gram kristal uyuşturucu madde, 1 adet uyuşturucu madde içiminde kullanılan el yapımı aparat, 3 adet kuru sıkı tabanca ve 39 adet kuru sıkı tabanca fişeği, 1 adet 9 mm tabanca fişeği, 1 adet muşta, 1 adet 84 cm uzunluğunda kılıç ve 1 adet 8 mm çapında menşei belli olmayan fişek ele geçirildi. Adli makamlara sevk edilen şüphelilerden A.B. tutuklanarak söke kapalı cezaevine konuldu. Ü.A. ve E.E. hakkında ise adli kontrol kararı alındı.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.