Son Dakika

• No Posts Found

ATM’LERDE ŞEMSİYELİ ÖNLEM

Söke’de İstasyon Caddesi deyince akla ilk bankalar gelir. Çünkü Söke’deki bankaların büyük çoğunluğu İstasyon caddesi üzerinde bulunuyor. Vatandaşlar işlemlerini banka veznelerinden yapmak yerine ATM’lerden yapmayı tercih ediyorlar. ATM’lerden işlem yapmak hem daha pratik hem de daha az zaman aldığı için vatandaşların tercihleri ATM’ler oluyor.

Ancak vatandaşlar ATM’lerden işlem yaparken büyük bir sıkıntıya giriyor. Özellikle İstasyon Caddesi üzerinde ATM’lerde bu sıkıntı kendini iyice gösteriyor. Güneşli havalarda güneş ışınları ATM ekranına yansıyınca, ekranda hiçbir şey görülmüyor. İnsanlar elleriyle güneş ışınlarının ekrana yansımasını önlemeye çalışırken, zaman zamanda şemsiye ile ATM’ye gelip işlemlerini yapmaya çalışıyorlar.

Konuyla ilgili şikayetlerini dile getiren vatandaşlar “ATM’ler hem vatandaş için, hem de bankalar için büyük kolaylık. Vatandaş para yatırmak veya çekmek için ATM’leri kullanıyor. Bu sayede bankalar daha az personel kullanıyor. Ancak Söke’de özellikle istasyon caddesi üzerinde ATM’lerde işlem yapmak büyük sıkıntı yaratıyor. Güneşli havalarda güneş ışınları ATM’lerin ekranına yansıyor. Bu yansıma ile birlikte ekranda hiçbir şey görünmüyor. Vatandaşlar elleriyle veya vücutları ile güneş ışınlarının ATM ekranına yansımasını engellemeye çalışıyorlar. Bundan dolayı sık sık yanlış işlemler oluyor.

Yanlış işlem yapmamak için şemsiyelerimizle geliyoruz. ATM’deki işlemi yaptıktan sonra şemsiyeyi tekrar eve götürüyoruz. Çünkü bir yanlış işlem bize pahalıya patlıyor. Şemsiye ile işlem yaparsak yanlışlığın önüne geçiyoruz. Çünkü yanlışlık ekranı güneş ışıklarının yansıtması nedeniyle oluyor. Buradan barka müdürlerine çağrı yapıyoruz. ATM’lerin üzerine güneş ışıklarını yansımasını önleyecek mekanizma koyun. Bu sayede işlemlerde çabuklaşır. Gerçekten bu durum büyük bir sıkıntı.”dediler.–

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.