Son Dakika

• No Posts Found

KIRSAL MAHALLELERDE ALO SIKINTISINA ÇÖZÜM GELİYOR

Söke’ye bağlı 14 mahalle ve çevresinde cep telefonlarının çekmemesi nedeniyle uzun süredir sıkıntılar yaşanıyordu. Söke’nin kırsal mahallelerinin yanı sıra ülkenin pek çok yerinde cep telefonlarının çekmemesi nedeniyle Ulaştırma Bakanlığı İletişim Daire Başkanlığının sorunu gidermek amacıyla harekete geçti.

Söke Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Öztürk, Ulaştırma Bakanlığı İletişim Daire Başkanlığından cep telefonu çekmeyen bölgelerin tespiti amacıyla kendisinden yazı istendiğini belirterek “Ulaştırma Bakanlığı İletişim Daire Başkanlığından beni aradılar. Cep telefonu çekmeyen bölgelerin nereleri olduğunu ve cep telefonu cekmeyen mahalle muhtarlarının matbu bir dilekçe ile İletişim Daire Başkanlığın başvurmamızı istediler. Dilekçe örneğini cep telefonuma mesajla bildirdiler. Onların gönderdiği dilekçe örneğini yazdırdık. Mahalle muhtarlarımızla görüşme yaptık ve 14 mahallemizde cep telefonlarının düzenli çekmediğini öğrendik. Avcılar, Sofular, Demircay, Çavdar, Kaygıllı, Karakaya, Köprüalan, Avşar, Yeşilköy, Serçin, Karacahayıt, Doğanbey, Kisir ve Tuzburgazı Mahallelerindeki bazı bölgelerde cep telefonları çekmiyor. Ortak bir dilekçe hazırladık. 14 Mahallenin muhtarı imzaladı.

Mayıs Ayı başına kadar bu dilekçeyi Ulaştırma Bakanlığı iletişim Daire Başkanlığına ileteceğiz. Ulaştırma Bakanlığı İletişim Daire Başkanlığı gerekli çalışmayı yapacak ve Söke’nin her yerinden cep telefonları çekmeye başlayacağı bilgisi verildi.”dedi.

Uzun süredir bu konunun şikayet konusu olduğunu belirten Muhtar Mustafa Öztürk “Muhtarlarımız bu konudan şikayetçiydi. Mahalle’de olduğumuz zamanlarda bizi arayan ulaşamıyordu. Günümüz iletişim çağı. Kaymakam arıyor, ulaşılamıyoruz. Çünkü mahallelerimizde çep telefonları çekmiyordu. Mahallede dağa gidiyoruz, cep telefonu çekmediğinden ne haber alabiliyoruz, nede haber verebiliyoruz. Bir an önce Söke’nin her noktasından cep telefonlarının çekmesini istiyoruz. Bu konuda nereye şikayet edeceğimizi bilmiyorduk. Sorunu nasıl bir çözüm bulunacağını merakla bekliyorduk. Ulaştırma Bakanlığı İletişim Daire Başkanlığı imdadımıza yetişti. İnşallah en kısa zamanda sorun çözülür.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.