Son Dakika

• No Posts Found

100 GÜNDE SÖKE ÇEVRESİNDE 46 BİN KİŞİ KONTROL EDİLDİ

Son aylarda Türkiye’de artan terör olayları nedeniyle ülke genelinde olağanüstü durum ilan edildi. Gerek Emniyet Müdürlükleri gerekse, jandarma komutanlıkları sorumluluk alanlarında kontrollerini sıklaştırdılar. Söke’nin turizm bölgesinde olması nedeniyle kontroller daha sıkı yapıldı. Tali yollar ve kara yollarında kontroller sürekli yapıldı.

Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu yaptığı açıklamada, 2016 yılının ilk 100 günü sonunda yapılan denetim ve kontrollerle ilgili bilgileri paylaştı. Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu yaptığı açıklamada “2016 yılının ilk 100 gününde Söke İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Söke İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan yol kontrollerinde toplam 46 bin 211 kişi ve 21 bin 868 araç kontrol edilmiştir. Yapılan bu kontroller sırasında çesitli sebeplerden dolayı haklarında arama kararı bulunan 441 kişi yakalanmış ve ayrıca 45 adet araç yakalanarak haklarında yasam işlem gerçekleştirilmiştir.

Bunun yanında yasa dışı yollardan gelen 840 göçmen yakalanarak haklarında işlem yapıldı. Bu denetimler sırasında 12 tabanca, 14 pompalı tüfek, iki kuru sıkı tabanca ve bunlara ait çok sayıda fişek ele geçirildi. Şunun bilinmesinde fayda var. Planlı ve sıkı şekilde devam eden yol kontrollerinin vatandaşları rahatsız etmeyecek şekilde gerçekleştiriliyor. Son zamanlarda başarılı çalışmalar yürüten, vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için fedakarca hizmet  veren emniyet ve jandarma personeline teşekkür ediyorum.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.