Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE BELEDİYESİ KATI ATIK ÜCRETİNİ TAHSİL ETMEKTE KARARLI

Aydın Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyeler arasında yaşanan katı atık ücretinin tahsil edilip edilmeyeceği konusunda tartışmalar sürüyor. ASKİ, alt yapısının hazır olmadığı gerekçesiyle ilçe belediyelerine katı atık ücreti toplamak için alt yapının hazır olmadığı gerekçesiyle 2016 sonuna kadar tahsilatın ertelenmesi isteğine Söke Belediye Meclisi kabul etmemişti.

4 Mart 2016 tarihli Söke Belediye Meclisinde alınan katı atık ücretlerinin almak vergisiyle birlikte tahsil edilmesi kararı sonucunda, Söke Belediyesinin vatandaşlara yazı göndermeye hazırlanıyor. Vatandaşlara gönderilmeye hazırlanan duyuru yazısında “ASKİ yönetim kurulunun 07.01. 2016 tarih ve 2016/7 sayılı evsel katı atık ücretlerinin tahsil edilmeyeceği bildirilmiştir. Bu nedenle ilçemize  ait evsel katı atık ücretlerinin belediyemiz tarafından 04/03/2016 tarih ve 2016/3-53 sayılı Belediye Meclis kararı ile tahsil edilmeye karar verilmiştir. Evsel atıkların birinci taksit son ödeme tarihi 30/06 2016 ve 30/11/2016 tarihidir. Birinci taksit 52 TL., ikinci taksit 52 TL. olmak üzere bir yılda toplam 104 TL.dir. İlaçlama için son ödeme tarihi 31/05/2016 tarihi olup fiyatı 24 TL.’dir.”şeklinde görüşlere yer verildi.

Ancak Söke Belediyesi’nin vatandaşla henüz daha katı atık sözleşmesi yapmaması nedeniyle bu parayı nasıl tahsil edeceği merak ediliyor. Ev sahiplerinden emlak vergisi ile evsel katı atık ücreticini tahsil etmek isteyen Söke Belediyesinin kiracılarından bu parayı nasıl teshil edeceği ise merak konusu. Söke Belediyesinin alt yapıyı hazırlamadan bu parayı almaya çalışması beraberinde bir takım sorunlarıda getireceği belirtiliyor. Kiracıların evsel katı atık ücretlerini ev sahiplerinden tahsil etmeye çalışacak olan Söke Belediyesinin bu kararının şimdiden mahkemelik olması da bekleniyor

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.