Son Dakika

• No Posts Found

TREN GARI PROJESİNDE YER TESLİMİ YAPILDI


Kaymakam Kurtbeyoğlu : Söke Tren Garı Restorasyon projesi çalışmasında öncelikle en fazla dökük olan yerlerden işe başlanmasını istedik.

Söke’nin cehresini değiştirecek en önemli projelerden biri olan Söke Tren Garı Restorasyon çalışmaları için ihale sürecinin sona verdiği belirtilirken, ihaleye alan firmaya yer tesliminin önceki gün yapıldığı bilgisi verildi. İhale bedeli 13 milyon TL. olan proje ile ilgili çalışmaların önümüzdeki günlerde başlanacağı öğrenildi.

Söke Tren Garı Restorasyon Projesi ihalesini alan firma yetkilerinin yer tesliminden sonra Kaymakamlığı da ziyaret ettiklerini söyleyen Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu dün muhabirimize açıklamalarda bulundu. Söke Tren Garı Restorasyon Projesinin Söke’nin önemli projelerinden biri olduğunu söyleyen Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu “Söke Tren Garı Restorasyon Projesi ihale sonucu büyük bir merakla bekleniyordu. Nihayet ihale sonuçlandı. DDY ihaleye alan yüklenici firmaya yer teslimini yaptı. Bundan sonra restorasyon uygulaması başlayacak. Firmanın Söke Tren Garı Restorasyon projesini 700 günde tamamlaması gerekiyor. Ben bu süreyi 2 yıl olarak adlandırıyorum. Yani Söke Tren Garı Restorasyon çalışması 2018 yılı ilk yarısında bitirilecek.”dedi.

İhaleyi alan firmadan öncelikli olarak restorasyon edilmesi gereken yerlerle ilgili istekleri dile getirdiğini söyleyen Kaymakam Kurtbeyoğlu “Örneğin Söke Tariş yanındaki ahşap koncanın görünümü çok kötü. Çatısı yıkılmak üzere. Yine aynı şekilde böyle bir yapı karşı tarafta var. Bu tarihi yapıların görüntüleri çok kötü. Tarişin yanındaki koncaya yaklaşılmaması şeklinde uyarı levhaları konulmuş durumda. Yüklenici firmadan öncelikle bunları restore etmeleri ricasında bulundum. Onlarda kabul ettiler.”dedi.

Tren Garı Restorasyon projesi işini alan firmanın yapılacak olan çalışma ile ilgili detaylı bir basın notu hazırlayacağını söyleyen Kaymakam Kurtbeyoğlu “İhaleyi alan firma, DDY ve biz kaymakamlık olarak burada bir basın turu düzenleyeceğiz. Yapılacak çalışmalarla ilgili merak ettiğiniz her şeyi sorup öğrenebileceksiniz. Aslında önceki gün ilgili firmaya yer tesliminden sonra Kaymakamlığımıza yapılan ziyarete basını da çağırmayı teklif ettik. Ama onlar hazır olmadıklarını söylediler. Şu anda hazırlık yapıyorlar. Tren Garı Restorasyon Projesi ile birlikte Söke Tren Garı çevresi Söke’nin en önemli cazibe merkezlerinden biri olacak.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.