Son Dakika

• No Posts Found

ÖĞRENCİLER ŞİKAYET ETTİ, KAYMAKAM YOL GÖSTERDİ

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu hanımefendiye mektup yazın, sizin şikayetinize dikkate alacaktır.

Söke’ye bağlı Avşar ilkokulu öğrencileri dün başlarında öğretmenleri ile birlikte ilçedeki kurumları ziyaret ettiler. Öğrenciler kurum ziyaretleri sırasında sorunlarını da dile getirdiler. Avşar İlkokulu öğrencileri Kaymakam Kurtbeyoğlu’nu dün sabah saat 09.30 sırasında ziyaret ettiler.

Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu, öğrencilere toplantı odasında kabul ederken, tüm öğrencilerle yakından ilgilendi. Öğrenciler Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu’na mahallelerinde yetişen çiçekleri vermek için birbirleri ile yarıştılar. Öğretmenler ziyaret sebeplerini hayat Bilgisi ve Sosyal Bilgiler Derslerinde konu olan yerel yönetimleri yerinde görmek amacıyla böyle bir gezi tertiplediklerini belirterek, Kaymakamlığın yanı sıra, kütüphane, belediye ve diğer kurumları ziyaret edeceklerini söylediler. Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu kaymakamın en önemli görevinin kanunları uygulamak ve uygulatmak olduğunu belirterek “İlçede can ve mal güvenliğini sağlamakta kaymakamın görevleri arasındadır. Bunu ilçede kaymakamlar, ilde vali yapar. İlçedeki resmi  kurumlar anasında koordinasyonu sağlamakta kaymakamın görevleri arasındadır. Böylece daha iyi hizmet akışı sağlanır. Belediye, askerler ve savcılar bağımsız çalışır. Belediyenin yerine geçip ilçeyi yönetmez. Savcıların yerine karar vermeyiz.”dedi.

Avşar İlkokulu öğrencilerinden İrem Tekin taşımalı eğitim aldıklarını belirterek “Karakaya’dan, Köprüalandan ve Yeşilköy’den gelen arkadaşlarımızın araçtan inince mideleri bulanıyor, başı dönüyor. Bunun nedeni yolun bozuk olması. Maden kamyonları yolumuzu bozuyor. Yolda çukurlar oluşuyor. Araç çukurları girip çıkarken sarsıyor. Yolumuzun yapılmasını ve maden kamyonlarına çözüm bulunmasını istiyoruz.”dedi

Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu öğrencinin bu sorusu üzerine Aydın’ın Büyükşehir olmasıyla birlikte yol bakım ve onarımlarının belediyelere devredildiğini belirterek ”Bana söylediğiniz bu taleplerinizi Aydın Büyükşehir Belediyesine bildirin. Özellikle sizler taleplerinizle ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu hanımefendiye mektup yazın. Özlem Başkan sizlerin bu taleplerine sessiz kalmayacaktır. Mektuplarınıza dikkate alacaktır.”dedi.

Kaymakam Kurtbeyoğlu öğrencilerden telefonla konuşmak yerine mektup yazmaları tavsiyesinde bulunarak, çocuk yazarlar projesine katılmalarını istedi. Çocuklara okumaları için kitap hediye edeceği sözünü de verdi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.