Son Dakika

• No Posts Found

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ÇAVDAR’A YOL MÜJDESİ

Söke’ye bağlı Çavdar Mahallesi’nde Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni yol açılması çalışmasına başlandı. Büyükşehir Belediyesine bağlı iş makineleri geçtiğimiz Perşembe günü Çavdar ile Mersinbelen Mahallesi arasında yol açma çalışmasına başladı.

Çavdar Mahalle Muhtarı Yalçın Pak, 2015 yılında Sarıçay bağlantılı Söke’ye bağlı Çavdar Mahallesi ile Kaçarlı’ya bağlı Mersinbelen Mahallesi arasındaki yolun açılması için Aydın Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli aracılığı ile BŞB Başkanı Özlem Çerçioğlu’na başvurduklarını belirterek “Bize Sarıçay bağlantılı Çavdar Mersinbelen arasındaki yolun 2016 yılı yatırım programına alındığı sözü verilmişti. Yolun bir an önce başlamasını bekliyorduk. Nihayet Sarıcay bağlantılı Çavdar Mersinbelen arasındaki yolun açılması çalışmalarına başlandı. İki tane iş makinesi geçtiğimiz Perşembe günü çalışmalara başladı. Burada yaklaşık 4 km. ham yol açılacak. Bilindiği gibi Çavdar ve Mersinbelen mahallelerinin en önemli ürünü fıstık çamlarından ürettiği künardır. Yolun açıldığı bölgede yoğun fitsek camı ağaçı var. Bundan dolayı yol önemli bir üretim yolu olacak. Bunun yanında Çavdar ile Aydın arasındaki yolu yaklaşık 15 km. kısaltacak. Bilindiği gibi Karakaya bölgesinden gelen maden kamyonları Çavdar Akmesçit Gafarlar Mahalleleri üzerinden Çine’ye iniyor. Maden kamyonları içinde bu yol önemli. Yani çok amaçlı bir yol. Yıllardır bu yolun açılması için girişimlerde bulunuyorduk. Nihayet yolun açılması çalışması başladı. Öncelikle Çavdar halkı adına Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’na teşekkür ediyorum. Yolun açılacak olmasından son derece memnunum. Yol çalışması nedeniyle Çavdar’da büyük bir heyecan yaşanıyor.”dedi.

Çavdar ile Sarıçay arasında daha önceden patika bir yolun bulunduğunu söyleyen Muhtar Yalçın Pak “Sarıcay’dan Mersinbelen Mahallesine kadar bir yol var. Bu yol kullanılabilir hale getiriliyor. Sarıcay üzerine de bir köprü yapılacaktır. Çünkü köprü yapılmazsa yol kışın kullanılmaz. Araçlar Sarıçay üzerinden geçemez. Yolun açılması ile birlikte 25 km. olan Çavdar Mersinbelen arası 10 km.ye düşecek. Başta Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu olmak üzere yolun yapımında emeği geçen herkese şimdiden teşekkür ediyorum.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.