Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DE YAN SAHA’YA TRİBÜN VE IŞIKLANDIRMA İSTENİYOR

Söke’de son yıllarda alt yapı takımlarının sayılarının artması bunun yanında, bu takımların 7-8 yaş grubunda faaliyet göstermeleri nedeniyle antreman sahası sıkıntısının yanı sıra tek yan saha konumundaki suni halı sahanının tribün ve ışıklandırmasının olmaması ise ayrı bir sorun olduğu belirtildi.

Son zamanlarda alt yapıda atılım yapan ve Aydın Şampiyonlukları kazanılırken Söke’nin başarı grafiği giderek düşüyor. U-11 kategorisinden başlayıp, U-19 kategorisine kadar Aydın ve diğer ilçelerin takımlarına sağlanan üstünlükler geçen yıldan itibaren azalmaya başladı. Bunda en büyük sıkıntı yeterince antreman yapacak sahanın olmamasından kaynaklandığı belirtildi. Özellikle okul takımlarının çalışması da eklenince Söke’de saha sorunu yaşanıyor.

Sökespor’un son yıllardaki en başarılı antrenörlerinden biri olan Kerrar Kolcu, sporda kalıcı olmanın en önemli unsurunun alt yapı olduğunu belirterek “Söke’de alt yapı konusunda önemli kulüpler var. Özellikle Sökegücü ve Söke İdman yurdu bu konuda başı çekiyor. Ancak bu alt yapı kulüplerinin entraman yapacağı saha yok. Tek bir yan saha var. Bu sahada aynı anda 2-3 takım antreman yapıyor. 2-3 takım aynı anda çalışma yapınca verimli bir çalışma olmuyor. Söke’ye acil olarak yeni sahalar yapılması gerekiyor. Bunun yanında Söke yan sahanın tribünü yok. Benimde çocuğum alt yapı kulüplerinde oynuyor. Maçını tel görgü arkasından ayakta seyrediyoruz. Benim gibi bir çok kişi bundan şikayetçi. Öncelikle mevcut yan sahaya tribün yapılmalı ve ışıklandırma sağlanmalı. Böylece özellikle yazın gece antremanları bu sahada yapılabilir. Bu Söke’de futbolun ilerlemesine büyük katkıda bulunacaktır. Sporun içinden gelmiş bir veli olarak Söke yan sahaya tribün ve ışıklandırma istiyoruz.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.