Son Dakika

• No Posts Found

ESNAFLAR CAM – ÇERÇEVE SÖKÜP BOŞALTIYOR

Söke Belediye yönetimi 2014 yılında Mahkeme kararını gerekçe göstererek Söke Çayı üzerindeki işyerlerinin yıkılacağı belirterek, burada kiracı durumundan işgalci konumuna düşen  esnafları işyerlerine boşaltmaları konusunda tebligat göndermişti. Söke Belediye yönetimi çay üstündeki işgalci durumuna düşen kiracılarına dükkanları boşaltmaları konusunda tebligat gönderse de boşaltma süresini sürekli ertelemişti.

2016 yılında çay üstündeki dükkanların işgaliye bedellerini zam yapan Söke Belediye yönetimi dükkanların yıkımı için verilen süreyi belirsizleştirmişti. Söke Belediyesinin bu tutumu nedeniyle kendilerine yön belirleyemeyen esnafların bir bölümü çay üstü dükkanları boşaltmaya başladı. Ancak esnaflar çay üstü dükkanları boşaltırken cam, çerçeve, kapı ne varsa söküp götürdükleri belirtildi. Esnafların çay üstündeki dükkanları boşaltırken çam, çerçeve, kapı, pencere gibi ne varsa söküp götürmeleri yanlarındaki esnaflarda sıkıntıya neden oluyor.

Konuyla ilgili şikayetlerini dile getiren çay üstü esnafları “Söke Belediyesi Söke Çayı üzerindeki dükkanları yıkma kararı aldı. Ancak ne zaman yıkacağı belli değil. Bize önce 2015 Temmuz ayına kadar dükkanları boşaltmamızı istediler. Daha sonra bu süre 2015 Aralık ayı sonuna ertelendi. 2016 yılı başında dükkanların kiraları artırılarak boşaltma süresi belirsiz bir tarihe ertelendi.  Bu arada bazı esnaf arkadaşlarımız dükkanları boşaltmaya başladılar. Boşaltırken kapı, pencere, çerceve, çam ne varsa söküp gidiyorlar. Dükkanlar açık kaldığı için geceleri buralar bimekanların, uyuşturucu kullananların mekanı haline gelirken, bu arada pisliyorlarda. Durumu Söke Belediyesine bildirdik. Hiç değilse bu dükkanların girişine engelleyin dedik. Ancak umursamadılar bile. Nasıl olsa yıkılacak dursun öyle diyorlar. Üstelik dükkanların elektrikleri ve suları bile kesilmedi. Çay üstü dükkanları önümüzdeki günlerde mezbeleliğe dönecek. Burası çarşının ortası. Boşaltılan dükkanlar çevre dükkanlara büyük zarar veriyor. Üstelik Söke Belediyesinin bu dükkanları ne zaman yıkacağı da belirsiz. Bu durumdan son derece rahatsızız. Sadece biz değil, çevredeki vatandaşlarda rahatsız.”dediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.