Son Dakika

• No Posts Found

“SÖKE BELEDİYESİ ÇİÇEKÇİ BELEDİYE DEĞİLDİR”


Gürer: Vatandaşlardan kanuna aykırı olarak toplanan katı atık ve ilaçlama bedelleri belediyenin hangi bütçesine dahil edilmektedir ve nerede kullanılacaktır?

AK Parti Söke İlçe Başkanı Fatih Gürer, Söke Belediye başkanı’nın geçtiğimiz günlerde 2 yıllık icraatını değerlendirdiğini belirterek, ancak bu 2 yıllık sürede sadece sera haricinde hiçbir yatırımın yapılmadığını söyledi. Belediye başkanının açıklamalarına baktıklarında bırakın yatırım yapmayı, rutin belediyecilik hizmetlerinin yüzde 50’sini dahi yerine getiremediğini söyledi.

Söke Belediye Başkanı’nın 2 yıllık icraatlarına ve planlamalarını anlattığını söyleyen Fatih Gürer “İki yıllık sürede belediyecilik anlamında vaatlerinin gerçekleşmediğini kendi açıklamalarından görüyoruz. Önümüzdeki yıllarda da vaatlerinin ve projelerinin yapılamayacağını söylüyor. Bilindiği gibi 30 Mart 2014 yerel seçimleri öncesinde Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile birlikte Söke Belediye Başkanı Ticaret Odası’nda beraber projelerini anlatmışlardı. Söke için açıklanan ve yapımına söz verilen projelerin gerçekleşmediğini görüyoruz.

Bu projelerden bazılarını şöyle sayabilirim. Söke Güllübahçe hattında jeotermal değerlendirilmesi ve jeotermal ile ısınmanın sağlanması, güneş enerjisi panel projelerinin kurulması, Söke OSB’nin alt yapısının tamamlanarak yatırımcı çekilmesi, organize tarım bölgelerinin oluşturulması, bölge hali kurulması, mezbaha ve soğuk hava depolarının kurulması, Sarıçay Barajının yapılması, Otogar projesi, kent meydanı projesi, hayvan pazarı kurulması, Bafa Gölü Rekraasyon projesi, Söke  Buharkent Hızlı Ulaşım Tranvay Hattı, Spor ve Kültür kompleksi gibi projeler gündeme getirilmişti. Görüyoruz ki geçtiğimiz gün yapılan basın toplantısında bunlardan hiç söz edilmedi.

Söke Belediyesi çiçekçi belediye değildir. Söke halkı vaatlerin yerine getirilmesi için belediye başkanını seçti. Çiçek yetiştirmek için seçmedi. Vaat ettiği projelerini yerine getirmediği gibi ısrarla uyarmamıza rağmen, Sökeli vatandaşlarımızdan yasal olmayan şekilde ilaçlama ve katı atık ücretlerini tahsil etmeye devam etmektedir.

Sayın Toyran’a soruyoruz.

Söke Belediye Bütçesinde ilaçlama ücreti adı altında bir gelir kalemi var mıdır?

İsteğe bağlı yapılacak ilaçlama hizmeti için zorunlu olarak herkesten ilaçlama bedeli alınması hakkında Söke Belediye Meclisi’nden bir karar çıkmış mıdır?

İsteğe bağlı alınması gereken ilaçlama bedellerinin emlak vergisi ödemeye gelen vatandaşlardan zorunlu ücret alındığından bilgi sahibi misiniz?

Yine aynı şekilde emlak vergisi ödemeye gelen hemşehrilerimizden her hangi bir sözleşme yapılmadan katı atık ücreti tahsil edilmesi yasal mıdır?

Vatandaşlardan kanuna aykırı olarak toplanan bu bedeller belediyenin hangi bütçesine dahil edilmektedir ve nerede kullanılacaktır:”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.