Son Dakika

• No Posts Found

YENİCAMİ AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ AÇILDI


Kaymakam Kurtbeyoğlu:   Y
enicami Mahallesinin nüfus yoğunluğu artıyor 
ve bölgedeki vatandaşlar daha kolay ulaşılabilir hizmet alacak.

Ersev Kuyucu:   Söke’de Aile hekimi sayısı 37’ye yükseldi ve 3500 kişiye bir aile hekimi düşüyor.

Söke’de Yenicami Mahallesi Muhtarı Hüseyin Yörük’ün girişimleri ile 2016 yılı Mart ayında onayı çıkan Söke Merkezin 6. Aile Sağlığı Merkezi dün Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu ve davetliler tarafından açıldı. Yenicami Mahallesi’ndeki Söke’nin 6. Aile Hekimliği Merkezi’nde iki hekim görev yapacak. Söke Verem Savaş Dispanseri Sorumlu hekimi Dr. Erdost Aydoğdu ve  Kuyucak İlçe Sağlık Müdürü Dr. Nihal Turhan, Söke 6 Nolu Aile Sağlığı Merkezinde aile hekimi olarak görev yapacaklar.

Yenicami Mahallesi Mehmet Eröz Sokak No:6’da (Müftülük Camii yanı) hizmete giren 6 Nolu Söke Yenicami Mahallesi Aile Hekimliği Merkezinin açılışına Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Söke İlçe Sağlık Müdürü Ersev Kuyucu, Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Ünat Aydın, SGK Müdürü Recayi Sani Balcıoğlu, Söke Yenicami Mahalle Muhtarı Hüseyin Yörük, bazı doktorlar ve davetliler katıldılar.

Söke’de merkezde 6. Aile Hekimliği Merkezi’nin açıldığını söyleyen Söke İlçe Sağlık Müdürü Ersev Kuyucu “Söke’de şu ana kadar 5 tanesi merkezde, 6 tanesi mahalleye dönüşmüş beldelerde olmak üzere 11 tane Aile Hekimliği Merkezi bulunuyordu. Yenicami Mahallemizde açılan bu Aile Hekimliği Merkezimiz merkezin 6., ilçenin 12. Aile Merkezi oluyor. Söke’de şu anda toplam aile hekimi sayısı 37’ye yükseldi. Söke’de her 3500 kişiye bir aile hekimi düşüyor. Bakanlığımız yeni bir proje üzerinde çalışıyor. Bu proje uygulamaya girdiğinde 2500 kişiye bir aile hekimi düşecek. “dedi.

Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Yenicami Mahallesinin hızla gelişen bir mahalle olduğunu belirterek “Bölge nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu alan. Burada çok katlı binalar yapılıyor. Söke’nin en büyük mahallesi. Hayırlı olsun. Yenicami mahallesindeki vatandaşlarımız daha kolay Aile hekimliği Merkezine ulaşabilecekler. Mahalle Muhtarımızın bu Aile Hekimliği Merkezinin açılmasında büyük uğraşları oldu. Bu konuda özel caba gösterdi. Bir kez daha hayırlı olsun.”dedi.

Yenicami Muhtarı Hüseyin Yörük, şu anda Yenicami Mahallesi’nin nüfusunun 14 bini geçtiğini belirterek “Söke’nin nüfusu en kalabalık mahallesiyiz. Bizim Konyalılar Mahallesi olarak adlandırdığımız Bağarası yolu çevresindeki vatandaşlarımız aile hekimliğine ulaşmak için 2 araç değiştirmek zorunda kalıyordu. Aile Hekimliği Merkezinin açılmasında katkısı olan herkese mahallem adına teşekkür ediyorum.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.