Son Dakika

• No Posts Found

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SÖKE’DE 55 NOKTADA İFTAR ÇADIRI KURUYOR

Bugün mübarek Ramazan’ın ilk günü. Aydın Büyükşehir Belediyesi Ramazan ile ilgili tüm hazırlıklarını tamamlarken, Ramazan süresince Söke Merkezde 30, mahalleye dönüşen belde ve köylerde 25 olmak üzere toplam 55 noktada iftar çadırı kuruyor. Günlük toplam 1400 kişiye iftar çadırlarında vatandaşa sıcak yemek verilecek.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Batı Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli, Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak Ramazan ile ilgili tüm hazırlıklarını tamamladıklarını belirterek “Bu Ramazan Ayında da Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu Hanımefendi Söke’ye ayrı bir önem veriyor. Söke, Nazilli ile birlikte Ramazan ayı süresince kesintisiz iftar çadırı kurulacak 2 ilçeden biri. Söke Merkezde 30 gün boyunca iftar çadırı kurulacak. Bunun yanında Mahalleye dönüşen 25 belde ve köyde de iftar çadırlarımız olacak. İftar Çadırlarımız Ramazanın birinci gününden itibaren kurulacak. Günde iki ayrı noktada iftar çadırı kurulacak. Bugün Söke merkezde Belediye Meydanında iftar çadırı kuracağız. Belediye Meydanındaki iftar çadırımız bir hafta süresince hergün 700 vatandaşlarımıza iftar verilecek. Daha  sonra Yenikent harikalar Parkı’nda, Çeltikçi Mahallesi Adalet Parkında ve  Cumhuriyet Mahallesi Demokrasi meydanında  toplu iftar çadırlarımız devam edecek. Ancak bu 3 meydanda sıralama değişebilir.

Sadece Söke Merkezde değil, mahalleye dönüşen belde ve köylerde de iftar cadırları kuracağız. Bu kapsamda 25 iftar çadırı kurulacak. Pazartesi günü (Bugün) Atburgazı Mahallesi ile merkez dışındaki mahallelerde başlıyoruz. Ramazan nedeniyle Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak Söke ve Nazilli’de kesintisiz iftar çadırlarımız vatandaşın hizmetinde olacak. Diğer ilçelerde de iftar çadırlarımız vatandaşların hizmetinde olacak. Ancak bu iftar çadırları belli süre kurulacak. Örneğin Kuşadası ilçesinde 10 gün iftar çadırı kurulacak. Tüm vatandaşlarımıza pazartesi günü Söke Belediye Meydanındaki ve Atburgazı Mahallesi’ndeki iftar çadırlarımıza davet ediyoruz.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.