Son Dakika

• No Posts Found

KEÇELİ SOKAKTA KANALİZASYON ÇİLESİ BİR TÜRLÜ BİTMİYOR

Söke Konak Mahallesi Keçeci sokak üzerinde bulunan kanalizasyon patlağına bir türlü çözüm bulunamadı. Bundan önce 6 defa patlayan kanalizasyon hattı onarıldı. Geçtiğimiz günlerde 7. defa patlayan kanalizasyon sokak sakinlerini canından bezdirdi.

Sokak sakinleri Konak Mahallesi Keçeci sokakta sık sık sorun yaratan kanalizyon arızasının bir türlü çözülemediğini söylediler. Sokak sakinleri Keçeci Sokakta kanalizasyon arızasını hem Söke İlçe Belediyesine hem de büyükşehir Belediyesine bildiklerini belirterek bir türlü çözüme ulaşamadıklarından şikayet ettiler. Sokak sakinlerinden Mehmet Cengiz, sık sık arıza yapan kanalizasyon nedeniyle sokağı terk etme durumuna geldiklerini belirterek “Konak Mahallesi Keçeci sokak Kocagözlu Ortaokulu’nun hemen iki sokak aldı. Aydın Caddesine sağlı bir sokak. ASKİ Söke Şube Müdürlüğünün hemen karşısı. Yani  Söke Çarşısının tam ortasında diyebilirim. Bu sokakta en büyük sıkıntımız sürekli kanalizasyon patlamasından kaynaklı. Son 1 yıl içinde 7. defadır kanalizasyon patlağı yaşıyoruz. Burası sürekli gündeme gelen bir sokak. Kanalizasyon sorunu bir türlü giderilemedi. Bundan önce 6 defa kanalizasyon patladı. Kanalizasyon suları haftalarca sokaktan aktı. Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ ekiplerini uzun aramalar sonucunda yaptırdık. Buradaki kanalizasyon onarıldı, gelen ekipler bir daha sorun yaşanmaz dediler. Ancak aradan 1 ile 1,5 ay süre geçtiğinde kanalizasyonun tekrar patladığını gördük. Bize her seferinde bir daha patlamaz dediler. Kanalizasyon 7. defa patladı. Aynı yerden 2-3 defa patladığını şahit olduk. Sokak kanalizasyon patladığı nedeniyle adeta köstebek yuvasına döndü. Çevreye çok ağır lağım konusu yayılıyor. Burası Keçeci sokak ancak biz sokağın ismini değiştirdik ve farklı bir isim taktık.

Kanalizasyon patlağının yapılması için ASKİ’ye bildirdik. Ne zaman yapılır bilmiyoruz. Ancak kanalizasyon sularından çevreye ağır bir koku yayılıyor. Buraya gelen insanlar ağızlarını burunlarını tıkayıp geçiyor. Yaz mevsimi ile birlikte sıcaklarda arttı. Sıcakların artmasıyla koku daha da ağırlaştı. Çarşının ortasında yaşıyoruz ancak kanalizasyon kokusu nedeniyle nefes alamıyoruz. Burası Söke’nin kenar mahallesi değil, çarşının ortasında bir yer. Aynı bölgeden kanalizasyon 6 defa patlıyor, yapılıyor. Yetmiyor 7. defa patlıyor. Sorun onarılmakla çözülmüyorsa yeniden döşersin. Sorunu çözersin. Bu çocuk oyuncağına döndü. İnsanlar kapı pencerelerine açamaz duruma geldi. Sorun çözülsün.”dedi.

Sokak sakini Mehmet Cengiz, daha önceki kanalizasyon patlağı sırasında sokağa bırakılan mıcırın bir türlü kaldırılmadığını da belirterek “Bu kum yukarı taraftan gelen suların önüne bent oluşturuyor. 8-10 metre aşağı tarafta bulunan yağmur suyu kanalına bu sular ulaşmıyor. Bu kumun acil şekilde sokaktan temizlenmesini istiyoruz. İftar cadırlarından zaman ayırıp Söke ile de ilgilensin. Bu sözüm hem Söke Belediyesine hem de Büyükşehir belediyesine.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.