Son Dakika

• No Posts Found

BAKAN: SARIKEMER KARAKAYA YOLUNUN SIFIRDAN ASFALTLANMASINI İSTİYORU

Söke’ye bağlı Avşar Mahalle Muhtarı Erdoğan Bakan, eski Özbaşı yolunun sıfırdan asfaltlanmasından bölge halkı olarak büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, Söke’nin yol bakımından kanayan yarası olan  Sarıkemer Mahallesi ile Karakaya Mahallesi arasındaki yolunda sıfırdan asfaltlanması gerektiğini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Söke’ye gelen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun tek sözlerine üzerine eski Özbaşı yolunu sıfırdan asfaltlamaya başladığını belirten Erdoğan Bakan “Ben o ziyarette Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’na “Cengaver başkanımız” demiştim. Bi sözde çok hoşuna gitmişti. Gerçekten yıllarca yama ile günün kurtarılmaya çalışıldığı eski Özbaşı yolunda uzun süre sorunsuz şekilde kullanılacak bir asfalt yapılıyor. Eski Özbaşı yolu yapılan yama kaplamalarla kullanılamacak hale gelmişti.

Aynı durum Sarıkemer- Avşar-Yeşilköy- Köprüalan- Karakaya arasındaki yaklaşık 24 km. yol içinde geçerli. Yol yama da yapılsa sıkıntıyı gidermeyecek. Geçtiğimiz günlerde yolun ne kadar kötü olduğunu Avşar’da okuyan bir öğrencimiz dile getirdi. Bilindiği gibi Avşar ilkokulu öğrencileri kaymakamımızı ziyaret ettikleri haberini YeniSöke gazetesinde okudum. Öğrencimiz yolda oluşan çskurlar nedeniyle servis araçları Avşar’a gelen öğrencilerin midelerinin bulandığını Kaymakamımıza söyledi. Yani yolun durumu kaplama ile kurtarılacak gibi değil. Kaplama yapılıyor. İki ay içinde bozuluyor. Uzun süre kullanılamıyor. Eğer 14 km. lik yolu muhtarların küçük bir sözü ile sıfır asfalt yapan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu 5 mahallenin yararlandığı ve taşımalı eğitim yapılan 24 km.lik yoluda sıfırdan yapabilir. Ramazan Bayramından sonra asfalt çalışmasına Sarıkemer ile Karakaya arasındaki yolda başlamasını istiyoruz. Çocuklarımız hiç değilse 2016-2017 eğitim öğretim yılında sorunsuz şekilde taşınmalarını istiyoruz. Sarıkemer –Karakaya yolu Söke’nin ulaşımda kanayan yaralarından biridir. Bu yarayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’nun tedavi edeceğine inanıyoruz. Yolun sıfır km. asfalt yapıldığında sadece çocukların duası bile Özlem başkanımıza yetecektir.”dedi.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun Ziraat Odası ziyaretinin ardından hemen zeytinlik yolları için iş makinelerini gönderdiğini belirten Erdoğan Bakan “Avşar’daki zeytinlik yolları bakımdan geçirildi. İki gün boyunca grayderler çalıştı. Kendisine Avşar halkı adına teşekkür ediyorum. Zeytinlerimizi sezonda sorunsuz şekilde taşıyacağız.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.