Son Dakika

• No Posts Found

OLAYLI KONGRE’DE TAMER MAKARAÇ GÜVEN TAZELEDİ

Sökespor olağanüstü genel kurulu Pazar günü yapılırken, 186 üyenin katıldığı kongreye son yılların en fazla katılımının gerçekleştiği görüldü. Daha önce adaylıklarını açıklayan mevcut başkan Tamer Makaraç ve Genel kaptan Yusuf Günal arasında geçmesi beklenen yarış Yusuf Günal’ın listesini çekmesiyle seçime tek liste ile gidildi.

AK Parti Söke Belediye Meclis Üyesi Mehmet Yörük’ün divan başkanlığını yaptığı kongrede, başkan adaylarından Yusuf Günal, yeni yapılan 99 üyenin, üye yapılması sırasında kararda imzası olan iki yönetim kurulu üyesinin noterden istifa ettikleri gerekçesiyle bu üyelerin, üyeliklerinin geçersiz sayılmasını istedi. Divan başkanı Mehmet Yörük, tüzükte kongre kararı alınmadan önce üyelerin oy kullanabileceği maddesi bulunduğunu belirterek, yasal yollara başvurabileceklerini söyledi.

Daha sonra yönetim ve Denetim kurulu raporları okundu. Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran, kulübün ne kadar borcu olduğunu sorması üzerine salonda tartışma çıktı. Bu duruma sinirlenen Süleyman Toyran, Sökespor üyelik kartını masaya bırakıp kongreyi terk etti. Ardından başkan adaylarından Yusuf Günal ve bazı üyelerde kongreyi terk etti. Seçimlere tek liste ile gidildi. Tek liste ile gidilen seçimlerde Tamer Makaraç’ın listesi 118 oy aldı.

Tamer Makaraç başkanlığındaki Sökespor yeni yönetimi şu isimlerden oluştu. Kemal Sayın, Metin Yavuz, Kemal Kocabaş, Fatih Akkentli, Refik Karataş, Murat Turan, Yüksel Kavas, Ümit Akpınar, Hasan Turan Cem Sazalan, Cengiz Akgün, Gökhan Çavaş, Adnan Büyüktürkmen, Ömer Koyuncuoğlu, Erkan Kaçar, Abidin Gökmen, Mustafa Avcı, Hasan Zorlu ve Hasan Gök.

Dün Gazeteniz YeniSöke’ye açıklamalarda bulunan Sökespor başkanı Tamer Makaraç, hedeflerinin Sökespor’u 3. lige çıkarmak olduğunu belirterek “Hedefimiz geniş katılımlı bir genel kurul yapmaktı. Tüm olumsuzluklara rağmen, karşı telkinlere rağmen yüksek bir katılım oldu. Son yıllardaki en yoğun katılımdı. 186 üyenin katılmasından son derece memnunuz. Ancak istenmeyen olaylarda yaşandı. Bazı arkadaşlar olay çıkarmak için her şeyi yaptı. Ama büyük bir çoğunluk bu oyuna gelmedi. Sökespor Söke’nin takımıdır. Biz Sökespor’a hizmet etmek istiyoruz. Çoluğumuzun, çocuğumuzun rıskından keserek bu görevlere talip oluyoruz. Birlik beraberlik içinde inşallah takımımızı 3. lige çıkaracağız. Bunun mücadelesini veriyoruz.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.