Son Dakika

• No Posts Found

ABDURRAHMAN ÖZ SÖKE’DE DEVLET YATIRIMLARINI İNCELEDİ


Abdurrahman Öz: Söke Sağlık Yüksekokulu’nun Söke’den taşınmasına karşıyız ve YÖK nezdinde gerekli girişimleri yaparak okulun Söke’de kalması için çalışacağız.

AK Parti Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz, cumartesi günü Söke’ye gelerek  12 milyon 265 Bin TL’lik ihale bedeli olan öğrenci yurdu inşaatında, Söke Tren Garı Restorasyonu projesi çalışmaları ve Büyük Menderes Nehri yatak temizliği çalışmalarında incelemelerde bulundu.

Beraberinde AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen ile birlikte Söke’ye gelen milletvekili Abdurrahman Öz. doğruca ilçe binasına geçti. Abdurrahman Öz, kısa süre partideki vatandaşlarla sohbet ettikten sonra İlçe Başkanı Fatih Gürer, kadın kolları Başkanı Hatice Özlü ve gençlik kolları başkanı Ferhat Aka ve beraberinde bir grup partili ile önce öğrenci yurdu inşaatına gitti

Söke İşletme Fakültesi arkasında bulunan yurt inşaatını beraberindeki grup ile birlikte inceleyen AK Parti Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz, yurdun 2017-2018 eğitim yılında faaliyete gireceğini söyledi.

AK Parti Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz’e  Yükseköğrenim Kredi Yurtlar Kurumu Aydın İl Müdürü Feti Karsak, ve inşaatı alan firma yetkileri tarafından bilgiler verildi.

Ak Parti Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz, Aydın Milletvekilleri olarak partileri ve hükümetin yaptığı hizmetlere sahip çıkmaya devam edeceklerini söyledi.

“2017 HAZİRANINDA

HİZMETE GİRECEK

Söke’de yapılan öğrenci yurdunun kız öğrenci yurdu olarak 2017 Haziran ayında hizmete açılacağını belirten Milletvekili Abdurrahman Öz; “Aydın ili genelinde yaptığımız ziyaretlerde yaptığımız yatırımları da yakından takip ediyoruz. Yaptığımız bu geziler hem sahip çıkma hem de kontrol anlamında yararlı olduğu gibi hem de işi yapan müteahhit arkadaşlarımıza teşvik oluyor. İnşallah açılışında da hep birlikte olacağız. Sökemize hayırlı olsun” dedi.

Yapılan yurdun kapasitesinin Söke’ye yeterli gelip gelmeyeceği ile ilgili bir soruya yanıt veren Milletvekili Abdurrahman Öz, “yetmezse yenisini yaparız” dedi. Milletvekili Öz; “Devletin istediği standartlarda bina varsa devletin bu yönde hazırladığı fiyat çizelgesi var. Bir bina Kredi Yurtlar Kurumu tarafından yurt olarak kiralanabiliyor. Sökeli iş adamlarımızdan buu yapmak isteyen olursa biz bu konuda da yardımcı oluruz. Bu türlü uygulamalar var. Bu manada Sökeli iş adamlarımıza da çağrıda bulunuyorum. Arazisi olan varsa Bölge Müdürümüzle görüşsün” dedi.

“2 YILIK YÜKSEOKUL

KALIYOR AMA 4 YILLIK

BÖLÜM BELLİ DEĞİL”

Son dönemde Sağlık Yüksekokulu’nun ADÜ merkez kampüsüne nakli edileceği şeklindeki soruya  Milletvekili Abdurrahman Öz; 2 yıllık Sağlık Yüksekokulunun Söke’de kalmasının kesin olduğunu, 4 yıllık Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun ise Söke’de kalması için çalışmalar yürüttüklerini ifade etti. Milletvekili Öz, açıklamasında; “Konuyla ilgili vekilimiz Mustafa Savaş Bey bir açıklama yapmıştı. Milletvekilimizle yaptığımız görüşmeden edindiğim bilgiye göre 2 yıllık yüksekokul kalıyor, onda sıkıntı yok. 4 yıllık sağlık hizmetleri bölümünün merkeze alınmasıyla ilgili üniversite senatosu karar almış, YÖK’e onaya göndermiş. Biz Söke’de, Söke için açılan bu bölümlerin Söke’de kalmasından yanayız, Aydın siyasetçileri olarak. Fakülte ve bölümlerin Söke’de kalması için YÖK nezdinde ben Aydın Milletvekili olarak şahsi girişimlerde bulunacağım. İnşallah Söke’de kalması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu konuda da yakın zamanda netice alacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.

TREN GARI PROJESİ ÇALIŞMALARINDA İNCELEME

Beraberindeki ekiple birlikte Söke Tren Garı’na gelen Abdurrahman Öz’e burada restorasyonu yürüten firma yetkilileri ve Söke Tren Garı Şefliğince bilgiler verildi. Tren Garlarının şehrin merkezlerine kadar girdiğini söyleyen Abdurrahman Öz “Projenin maliyeti 12 milyon TL. Ancak firma restorasyon işini 7 milyon TL. ‘ye aldı. Eksikler olursa ilave edilebilir. Restorasyon bittiğinde Söke Önemli bir yatırım kazanmış olacak. Söke için büyük kazanç. Demiryolları şehir merkezi içinde kaldı. Söke’ye hayırlı olsun. AK Parti olarak Söke’ye güzel hizmetlerimiz devam ediyor.”dedi.

AK Parti Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz, daha sonra Menderes Nehri yatak temizliği çalışmalarının yerinde görmek amacıyla Söke Ovasına gitti.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.