Son Dakika

• No Posts Found

BASIN, SÖKE PROTOKOLÜ’NÜN NERESİNDE

Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, önceki gün Söke Öğretmen evinde ilçe protokolü, siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum kuruluş başkanları ve Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği üyelerine iftar verdi.

Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu, “Tahsin Kurtbeyoğlu-Söke Kaymakamı” adlı facebook sayfasından verdiği bu iftarı paylaşarak duyurdu. Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu sayfasında şu görüşlere yer verdi “Şehit ve Gazi aileleri için verdiğimiz iftarda ilçe protokolü yanında, siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum kuruluş başkanları ve şehit ve gazi aileleri derneği üyeleri katıldı. Öğretmenevi’nde düzenlediğimiz iftar proğramına katılım sağlayan herkese teşekkür ederken, şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum.”dedi.

Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu’nun Söke protokolü, siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşları Başkanları ile Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği üyeleri onuruna verdiği iftarı basını davet etmediği ortaya çıktı. Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu’nun verdiği iftarı pek çok kişi Kaymakamın facebook sayfasından öğrendi. Dün konuyla ilgili yaptığımız araştırmada baıın kuruluşlarının davet dışı bırakılarak yok sayıldığı ifade edildi. Basın mensupları “Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu verdiği iftarın  duyulmamasını görüntü alınmasını istemeyebilir. Bunu anlayışla karşılarız. Ancak kendine ait facebook hesabından iftarın en ince ayrıntılarına kadar paylaşarak duyurduğunu görüyoruz. Geçmişte de Kaymakamlar bu tür organizasyonlarda bulunurdu. Ancak geniş katılımlı ise mutlaka basına davet giderdi. Şimdi basın davet edilmiyor. Kaymakamımız bunu kendi facebook sayfasından kamuoyuna duyurmayı tercih ediyor. Basın kuruluşları Söke protokolünden çıkarıldı da bizim mi haberimiz yok.

Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu’nun verdiği iftarı baktığımızda Söke’nin her kesinden temsilcilerin katıldığını görüyoruz. Ancak basın kuruluşları nedense davet dışında bırakılmış. Basının davet dışında bırakılmasının özel bir nedeni var mı.? Söke’deki basın kuruluşları da ilçenin sorunlarının çözülmesi ve kamuoyuna bilgilendirmek için imkanları ölçüsünde gayret gösteriyorlar.”dediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.