Son Dakika

• No Posts Found

SARIKEMER MAHALLESİ’NDE GÜNLÜK SU KESİNTİSİ 6 SAATE ÇIKTI

Hava sıcaklarının mevsim normallerinin 8-10 derece üzerinde devam ettiği bölgede mahallelerde aşırı sıcaklar yaşamı olumsuz yönde etkilerken, mahallelerde yaşanan su kesintileri yaşamı daha da zorlaştırıyor. Su kesintisini en fazla hisseden mahallelerden biri Sarıkemer Mahallesi olarak dikkat çekiyor. Mahallede günlük 6 saat su kesintisi yapılmasına rağmen mahallenin üst taraflarına su verilemiyor.

Sarıkemer Mahalle Muhtarı Mehmet Dalma, bu duruma gelineceğinin önceden belli olduğunu belirterek “Atalarımız görünen köy kılavuz istemez derler. Sarıkemerde de bu su kesintilerinin yaşanacağı önceden biliniyordu. Durumu Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ’ye defalarca bildirdik. Sarıkemer İçme Suyu şebekesinin iflas ettiğini defalarca söyledik. ASKİ yetkilileri Mart Nisan aylarında geldiler. Şebekenin tamamen değişmesi gerektiğini söylediler. Yapma sözü verdiler. Ancak bir türlü şebekenin yenilenmesine başlanmadı. Bugün, yarın diye sürekli oyalandık. Şu anda tek bir dinamo çalıştırılıyor. Buda Sarıkemer Mahallesinin ihtiyacını karşılamıyor. Sarıkemer Mahallesi 1 saatte 250 ton su tüketiyor. Oysa üretim 100 ton. Böyle olunca sıkıntı kendiliğinden ortala çıkıyor.

Sarıkemer Mahallesinin su ihtiyacının karşılanabilmesi için ikinci dinamonun da devreye alınması gerekiyor. Ancak buna şebeke izin vermiyor. Biraz yüksek bir basınçta şebeke patlıyor. Çünkü Sarıkemer su şebekesi iyice eskimiş durumda. Tek pompa idareye etmeye çalışıyorlar. Ancak yeterli su üretilmiyor. Üretilen su ihtiyacın yarısını bile karşılamıyor.

Sarıkemer’de günlük 6 saat su kesintisi uygulanıyor. 6 saatlik su kesintisine rağmen mahallenin üst kısımlarına su çıkmıyor. Sarıkemer Mahallesi susuzluktan yanıyor. İnsanlar duş alamıyor. Bu yaz mevsimi Sarıkemer Mahallesi için çok zor geçecek. Önümüzdeki günlerde 6 saatlik su kesinti süresi uzayabilir. Yani bizim için her geçen gün su sıkıntısı kendini biraz daha hissettirecek.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.