Son Dakika

• No Posts Found

BİR TEŞEKKÜR, BİR İSTEK

Önceki gün Söke Cumhuriyet Mahallesi Koçlar Parkındaki iftara Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun katılacağını fırsat bilen bazı mahalle muhtarları, mahallelerinin sorunlarını ve taleplerini ayaküstü de olsa iletme fırsatı buldular.

Bu muhtarlardan biride Demirçay Mahalle Muhtarı Hüseyin Aydın Kulaksız oldu. 34 km. uzaktan gelen Hüseyin Aydın Kulaksız, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na mahalleye yeni içme suyu sondajı ve bu sondajın şebekeye bağlanması nedeniyle teşekkür ederken, suyun sağlıklı kullanımı için arıtma konulması talebinde bulundu.

Hüseyin Aydın Kulaksız yaptığı açıklamada “Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’nun Söke’deki iftara katılacağı bilgisini alınca 34 km. uzaktan Söke’ye geldim. Geçen yıllarda Demirçay Mahallesi susuz kalmıştı. Mevcut sondajda suyun yeterli olmaması nedeniyle mahallede su kesintileri yaşanıyordu. Sorunu ASKİ’ye ilettik. Yeni bir sondaj yapılması uygun görüldü. Sondaj yapıldı. Geçtiğimiz Mayıs ayı içinde yeni sondaj kuyusunun ana hattı çekilerek şebekeye bağlandı. Şu anda mahallede su sıkıntısı yok. Bol şekilde su kullanıyoruz. Ancak suyun kalitesi çok düşük. Rengi sarıya yakın. Bunun için arıtma yapılması gerekiyor. Başkanımıza su için teşekkür ettim, arıtma konulması isteğimi ilettim. Başkandan söz aldım. Çünkü arıtma yapmadan suyun kullanımı mümkün değil. Mahallede su var, ancak kaliteli su yok. Başkanımızdan kısa süre içinde arıtma istiyoruz.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.