Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE MİLAS KARAYOLU’NDA CEPLERİN BIRAKILMAMASI KAZALARA DAVETİYE ÇIKARIYOR

Söke Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Refik Karataş, Söke’nin turizm merkezlerine giden önemli bir noktada olduğunu belirterek, Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkmasıyla birlikte Cuma gününden itibaren başta Söke Milas Karayolu olmak üzere, Söke Kuşadası karayolu ve çevresinde trafik yoğunluğunun artacağını söyledi. Artan trafik yoğunluğunun trafik kazaları riskini de artıracağını söyleyen Karataş, sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Refik Karataş konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Bilindiği gibi bizim Söke Milas Karayolu olarak adlandırdığımız ama İzmir-Söke Bodrum Karayolu olarak bilinen yolun Söke Bölgesinde geçtiğimiz günlerde Karayolları tarafından bakım yapıldı. Çalışmalar henüz bitmedi. Ramazan Bayramı nedeniyle trafik yoğunluğunun artacağı endişesiyle Söke Milas Karayolu’nda çalışmalara ara verildi. Ancak Karayolları tarafından yapılan bakım ve onarım çalışmalarında yol üzerinde hiçbir cep bırakılmadı. Bilindiği gibi Söke Milas Karaolu Söke Ovasının ortasından geçiyor. Bundan dolayı tarım makineleri de yolu kullanıyor. Tarım makineleri yolu kısa aralıklarla kullanıyor. Buna rağmen yol üzerinde traktörlerle araçların karıştığı trafik kazalarına şahit oluyoruz.

Yapılan çalışmalarda kısa aralıklarla cepler bırakılsaydı, trafik kazaları minimuma inerdi. Çevre yolunda bile cep bırakılmadı. Bundan dolayı Söke Milas Karayolu, sürücülerin çok dikkat etmeleri gereken bir yol.”dedi.

Bayram öncesinde sürücüleri araçlarını bakımdan geçirmelerinin menfaatlerine olacağını söyleyen Refik Karataş “Bayramlar önemli. İnsanlar sevdiklerine ziyaret ediyor. Bu ziyaretler sırasında sürücüler öncelikle hız yapmasınlar. Uykusuz araç kullanmasınlar. Alkollü araç kullanmasınlar. Sıcaklarla birlikte trafik kazaları arttı. Sıcak sürücülerin dikkat dağınıklığına neden oluyor. Onun için özellikle öğle saatlerinde araç kullanmamayı çalışsınlar. Benim bir önerimde Sökeli sürücülere. Bilindiği gibi Söke tatil merkezlerine giden yolların odak noktasında. Uzun yoldan gelen tatilciler yorgun ve uykusuz olabilirler. Bayram süresince Söke’deki sürücülerin daha dikkatli olmalarını istiyoruz. Çünkü bayram tatili ile birlikte Söke çevresindeki araç trafik yoğunluğu artacaktır.”uyarısında bulundu.

 

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.