Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DE GENEL ASAYİŞ UYGULAMASI YAPILDI

120 Polis ve 30 jandarmanın katıldığı uygulamada, 290 araç ve 845 vatandaş sorgulandı. Genel uygulama sırasında aranan 6 kişi yakalandı.

Ramazan Bayramı öncesinde Söke İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığınca önceki gün akşam Söke’de huzur operasyonu adıyla genel uygulama yaptı. Polis köpeklerinin de katıldığı uygulamada, özellikle il dışından gelen araçlar ve otobüsler kontrol edildi. Araçların ve kişilerin GTB sorgulamaları yapıldı. Uyuşturucu konusunda uzman olan köpeklerle şüpheli araçlarda arama yapıldı.

Geçtiğimiz Perşembe günü akşamı saat 22.00 da başlayan genel asayiş uygulaması 2 saat sürdü ve saat 24.00 sıralarında sonlarındı. Söke merkezde umuma açık yerler, Uğur Mumcu Parkı, Yenikent ve demokrasi meydanı çevresindeki kahvehane ve kafeteryalarda uygulama yapıldı. Bunun yanı sıra Batı Çimento fabrikası ile Novada kavşağı arasında, eski cezaevi kavşağında ve Söke Kuşadası yolu üzerinde yollar tutularak araçlar arandı. Vatandaşların kimlikleri kontrol edildi. Söke Kuşadası yolu üzerinde Kuşadası yönünden gelen araçlar ve vatandaşlara polisler kontrol ederken, Söke’den Kuşadası istikametine giden araçları da jandarma ekipleri kontrol etti.

Ramazan Bayramı öncesinde bölgenin daha huzurlu hale getirilmesi amacıyla yapılan operasyona 120 polis katılırken, 30 jandarma da destek verdi. Saat 22.00 ile 24.00 arasında süren uygulama sırasında 845 şahıs sorgulaması yapılırken ayrıca 290 aracın GTB sorgulaması yapıldı. Otobüslerle gelen vatandaşların üzerleri aranırken, kimlik sorgulaması da yapıldı. Asayiş uygulaması noktasında oluşturulan masada şüphe duyulan vatandaşların kimlik sorgulamaları yapıldı. Genel asayiş uygulaması sırasında kuru sıkı tabanca ve bir miktar uyuşturucunun yanı sıra çeşitli suçlardan aranan  6 kişi’de yakalanarak adli mercilere teslim edildi.

Araç aramalarına polis köpekleri de katıldı. Uyuşturucu konusunda uzman olan polis köpeği aramalarda kullanıldı. Aramalar sırasında polisler vatandaşa oldukça sıcak davranırken, yolcu otobüsleri ve dışardan gelen yabancı plakalı araçlar daha bir dikkatli arandı.

Vatandaşlar aramalardan rahatsız olmadıklarını belirterek “Bu tür aramalardan suçu olmayan vatandaşlar rahatsız olmaz. Biliyoruz ki bu yapılan uygulama bizim güvenliğimiz için. Suçlular halkın arasında ellerine kollarına sallayarak dolaşmamaları. Bunu önleminin yolu da bu tür uygulamalardan geçiyor. Vatandaşların bu tür uygulamalardan rahatsız olmamaları gerekiyor. Polisi sokakta, caddede, yolda görünce insan kendini daha güvende hissediyor. Bu tür çalışmaları destekliyoruz. Son aylarda canlı bomba saldırıları nedeniyle acı günler yaşıyoruz. Bize düşen görev polise zorluk çıkartmadan, onların işlerini kolaylaştırmak.”dediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.