Son Dakika

• No Posts Found

BAYRAM TATİLİNİZ KABUSA DÖNMESİN

Söke Şoförler ve Otomobilciler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Refik Karataş, Bayram tatilinin cumartesi günü başlamasına rağmen asıl tatilin bugün başlayacağını belirterek, sürücülerin aşırı hız, uykusuzluk ve yorgunluk nedeniyle meydana gelebilecek trafik kazalarının bayram tatilini kabusa çevirebileceğini söyledi.

Refik Karataş, ramazan bayramı nedeniyle tatilin cumartesi günü başlamasına rağmen asıl tatilin bugün başlayacağını belirterek “Cumartesi günü kamuda çalışanlar tatile çıktı. Bugün ise herkes Ramazan Bayramı tatiline giriyor. Yollarda trafik daha yoğun olacak. Söke bilindiği gibi turizm kentlerine giden yolların üzerinde. Söke Kuşadası Karayolu, Söke-Ağaçlı-Davutlar-Güzelçamlı Yolu, Söke Milas Karayolu ve Söke Güllübahçe Atburgazı Batıköy yolu bayram tatili ile birlikte trafik yoğunluğu katlanacak. Bunun için sürücülerin dikkatli olmalarında yarar var.”diyerek sürücüleri uyardı.

Refik Karataş, yorgunluk, uykusuzluk ve aşırı sıcağın beraberinde dalgınlığı getirdiğini belirterek “Trafikte yaşanabilecek olan en küçük dalgınlığın sonucunda onarılamayacak hasarlar yaralar meydana geliyor. Tatile çıkarken güzel hayallerimiz vardır. Hız yaparak, acele ederek, yorgun ve uykusuz kalarak bu güzel hayallerimizin kabusa dönmesini önleyelim. Sürücüler emniyet kemerlerini bağlamayı unutmasınlar. Bölgemizde trafik yoğunluğu 2-3 kat artacak. Geçen günde söyledim. Söke tatil beldelerine en yakın olan ilçelerden biri. 100’lerce km. uzakta gelen insanlar dalgın olabilir. Sökeli sürücülerimizden bu sürücülerin dalgın olacağını düşünerek karayollarını çıkışta çok dikkatli olsunlar. Bir şey olmaz geçiveririm diye düşünmesinler. Bayram tatilleri ile birlikte trafik kazaları artıyor. Ben sürücülerden dikkat etmelerini ve hız yapmamalarını istiyorum. Kazaların meydana gelmesinde yüzde 80 sürücü hataları olduğu unutulmasın.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.