Son Dakika

• No Posts Found

CUMHURİYET MEYDANINDA DEMOKRASİ NÖBETİ DEVAM EDİYOR

Cuma günü akşamı Türkiye’de meydana gelen darbe kalkışması nedeniyle akşamları meydanlarda demokrasi nöbeti tutulmaya devam ediyor. Cuma günü akşamı olduğu gibi cumartesi akşamı da Cumhuriyet Meydanında AK Parti yönetimi ve vatandaşlar demokrasi nöbeti tutmaya devam etti.

Cumartesi günü akşamı Söke Cumhuriyet Meydanında yaklaşık 250 kişi toplanırken, meydandaki nöbet gecenin geç saatlerine kadar devam etti. Meydanda AK Parti İlçe Başkanı Fatih Gürer ve eski ilçe Başkanlarından Kemal Özbek partililere seslendiler. Burada aynı saatlerde Aydın’da yapılan demokrasi nöbetinde konuşan il başkanı Ömer Özmen’in yaptığı konuşma telefon aracılığı ile meydanda vatandaşlara dinlettirildi.

AK Parti Söke İlçe Başkanı Fatih Gürer, demokrasi nöbeti tutmaya devam ettiklerini belirterek “Cumhurbaşkanımız sokaklara çıkın emri verdi. Bu emir üzerine meydanlardayız. İkinci bir emre kadar meydanlarda olacağız. Sizleri burada bekliyoruz. Şu anda darbe girişimi tam olarak bertaraf edilmiş değil. Mısır’ı unutmayın. Mısırda darbe ikinci harekette gerçekleşti. Mısırda ilk darbe girişiminde insanlar sokağa çıktı. Darbeciler başarılı olamadı. İki gün sonra insanlar sokaklardan evlerine dönünce Mısır’da darbeciler başarılı oldular. Onun için Cumhurbaşkanımızdan gelecek ikinci bir emre kadar meydanlarda olacağız.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.