Son Dakika

• No Posts Found

BAĞARASI CADDESİ VE ADNAN KAHVECİ CADDESİNDE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Aydın Büyükşehir Belediyesince Bağarası Caddesinde başlatılan asfaltlama çalışmaları kapsamında asfalt zeminin sökümüne devam ediliyor. Bağarası Caddesi Söke çıkış istikametindeki bölümde asfalt sökümünün tamamlandığı görülürken, Bağarası Kavşağından Santral Garajına doğru asfaltlama öncesinde özel malzeme dökülerek cadde asfalta hazırlanıyor.

Bağarası Caddesi üzerindeki esnaflar çalışmanın bir an önce bitirilmesini isteyerek “Bağarası Caddesi üzerinde çalışmalar çok fazla uzadı. Mayıs ayı ortalarından beri burada çalışmalar devam ediyor. Kanalizasyon, içme suyu şebekesi, yağmur suyu ve doğal gaz hattı şebekesi gibi alt yapı çalışmaları bitirildi. Şu anda da yeni asfalt için eski asfaltın sökümü tamamlandı. Aydın Büyükşehir Belediyesinin asfaltlama işini yüklenici firmaya verdiğini öğrendik. Bağarası Caddesinin bir kısmındaki asfalt sökümü 1 haftada ancak tamamlandı. Asfalt alt yapı malzemesinin serilmesi devam ediyor. Asfaltın ne zaman döküleceği ise belli değil. Bu bölümün asfaltının dökülmesinden santral garajı tarafına geçilecek. Yani Bağarası Caddesinde çalışmaların  tamamlanması bu gidişle Ağustos ayı ortalarına kadar devam edecek.

Zaten esnaf iş yapamıyor, bir de bu çalışmalar uzayınca daha da iş yapamaz hale geldik. Yaklaşık 2,5 aydır toprak içinde dukan açıyoruz. Bizim müşterimiz genelde merkez dışındaki mahallelerden gelen vatandaşlar. Bağarası caddesi Söke’nin en önemli caddelerinden biri. Santral Garajına her gün yüzlerce araç girip çıkıyor. Yol çalışmaları nedeniyle trafik arapsacına döndü. Çünkü Santral Garajından çıkış için başka bir cadde yok. Tek Bağarası caddesi var. Sıkıntımız büyük. Bir an önce caddede çalışmaların bitirilmesini istiyoruz. Bu çalışmalar biraz daha devam ederse iflas edeceğiz. Normal yerlerdeki esnaflar iş yapamıyor,  birde böyle çalışmalar uzayınca duumumuz daha kötüye gitti.”dediler.

Büyükşaher Belediyesi Bağarası Caddesi ile birlikte asfaltlama kararı aldığı Santral Garajı yanından Tarişe doğru giden Adnan Kahveci caddesinde de mevcut asfalt zeminin sökümüne başlandı. Araçlar bu caddeyida kullanamayınca trafik tamamen kilitleniyor. Dün Söke’yi bilmeyen vatandaşlar Bağarası Caddesinin ulaşıma kapalı olması nedeniyle büyük sıkıntı çektiler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.