Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE ŞEHİR STADYUMU SEZONA YETİŞECEK

Cuma günü akşamı AK Parti Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz ile birlikte Söke’ye gelen Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker, Söke’deki spor yatırımları ile ilgili gazeteniz YeniSöke’ye bilgiler verdi. Bekir Çeker, spor severlerin en fazla merak ettikleri konuların başında gelen Söke Şehir Stadyumundaki zemin çalışmasının sezona yetiştirileceğini söyledi.

Bekir Çeker muhabirimizin sorularını cevaplayıp “Söke Şehir Stadyumunun çimleri yenileniyor. Çimleri -yenileme ihalesini alan firma çalışmalarını sürdürüyor. Söke Şehir Stadyumunun zemininde önce kumlama yapıldı daha sonra çim ekildi. Çalışmalar büyük bir hızla devam ediyor. İnşallah büyük bir aksilik olmazsa Sökespor sezonun ilk maçını Söke’de oynayacak. Söke Şehir stadyumu çalışma tamamlandığında çok güzel olacak.”dedi.

YAN SAHA IŞIKLANDIRILIYOR

Bekir Çeker sadece Söke Şehir Stadyumunda değil, suni cim olan yan sahada da çalışmaların sürdüğünü belirterek “Bilindiği gibi yan saha antreman sahası olarak kullanılıyor. Bu sahanın ışıklandırması için ihale yapıldı. Önümüzdeki günlerde yan saha ışıklandırılacak. Işıklandırmanın tamamlanması ile birlikte gece saat 24.00’lere kadar sporcular antreman yapabilecekler. Bu konuda çalışmalar devam ediyor. Söke yan sahanın ışıklandırılması konusunda büyük bir talep vardı. Sahanın ışıklandırması ile birlikte büyük bir rahatlama meydana gelecek.”dedi.

Muhabirimizin Söke yan sahanın en büyük sıkıntılarından birinin tribün olmaması olduğunu belirtmesi üzerine “Şu anda Söke çim sahanın zemin bakımı ve yan sahanın ışıklandırma çalışması devam ediyor. Sorun değil. Söke yan sahaya tribünde yaparız. Söylediğiniz sorunu dikkate alacağım ve önümüzdeki günlerde hiç değilse bir portatif tribünü Söke yan sahaya kazandıracağız.”dedi.

2. BİR YAN SAHA MÜJDESİ

Söke’de Sökepor’un yanı sıra alt yapı takımlarının sayısının fazla olduğunu söyleyen Bekir Çeker “Sorunun temelden çözümü için Söke’ye ikinci bir yan saha gerekiyor. Bununla ilgilide çalışmalara başladık. Söke yan sahanın bulunduğu bölgeye ikinci bir yan  saha yapılması için çalışmalarımız sürüyor. Aydın’da şehir stadyumunun çevresine 2 yan saha ile sorun çözüldü. Söke’ye de ikinci bir yan saha yapacağız. Böylece aynı anda iki veya üç maç oynayabilecek. Bunun yanında iki takım aynı anda antreman yapabilecek.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.