Son Dakika

• No Posts Found

DEMOKRASİ NÖBETİNDE İKİNCİ HAFTAYA GİRİLDİ

15 Temmuz tarihinde başarısız darbe girişiminden sonra Türkiye genelinde olduğu gibi Söke’de de vatandaşlar meydanları terk etmiyor. Söke Cumhuriyet Meydanında vatandaşlar sabah ezanına kadar nöbet tutmaya devam ediyor. Gece boyunca meydanda değişik etkinlikler yapılıyor. Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından demokrasi nöbetine gelen vatandaşlara lokma ikramları yapılıyor. Bunun haricinde önceki gün Söke Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürlüğü personeli sırtına “demokrasi nöbetçileri” tişörtleri giyerek farklılık yaratmaya çalıştılar, saat 24.00’ten itibaren alanda toplanan vatandaşlara çorba dağıttılar.

Önceki gün akşam Söke Cumhuriyet Meydanında Kızılay Gezici Kan İstasyonu tarafından kan bağışları kabul edilirken, Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Ünat Aydın, Söke Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Turan Günen, Söke Müftüsü Ahmet Yayla, Okul Müdürleri, Aydın Büyükşehir Belediyesi Batı Koordinatörü Fatih Akkentli ve vatandaşlar katıldı.

Konuşmaların genelde yatsıdan sonra yapıldığı demokrasi nöbetlerinde ilahiler, şiirler konuyor, şarkılar söyleniyor. Demokrasi nöbetlerine katılanların sıkılmaması için etkinlikler yapılıyor.

Dün demokrasi nöbetine katılan Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu, Söke Cumhuriyet Meydanında Demokrasi nöbetinin 11. gününü doldurduğunu belirterek “11 gündür aynı heyecanla demokrasi nöbetindeyiz. Burada demokrasiyi savunmak için bulunuyoruz. 11 gündür her kesimden insanlar burada yerlerini almış durumdalar. Bugünün farklı bir durumu var. Kızılay Gezici Kan İstasyonu burada. Sizlere burada beklerken bir yandan da yan bağışında bulunmaya deavet ediyorum.”dedi.

AK Parti Söke İlçe Başkanı Fatih Gürer, demokrasi nöbetinin 11. gününü doldurduğunu belirterek “11 gündür büyük bir özveri ve fedekarlıkla buradasınız. Coşkunuzdan hiçbir şey kaybetmediğinizi görüyorum. Cumhurbaşkanımızdan gelecek ikinci bir talimata kadar meydanı terk etmeyeceğiz.”dedi.

İki bölümde konuşan Gürer konuşmasının ikinci bölümünde ise meydana gelmeyen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile Söke Belediye Başkanını meydana davet etti. Gürer “Büyükşehir Belediyesi teşekkür ederiz meydanda sandalye desteğinde bulunuyor ve lokma ikram ediyor. Bunlar yeterli değil. Biz onları bu meydanda bekliyoruz. Burası bir siyasi partinin miting alanı değil, burada her görüşten insan var. Bu meydana CHP’yi ve MHP’lileri de bekliyoruz.”diyerek muhalefet partilerini eleştirdi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Batı Koordinatörü Fatih Akkentli, meydanda toplanan vatandaşlara Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun selamlarını ileterek başladığı konuşmasında “Belediye Başkanım Özlem Çerçioğlu buradaki meydandaki durumla ilgili sürekli bilgi alıyor. Fatih Söke’yi nasıl görüyorsun diyor. Ben de başkanımıza bu meydandaki muhteşemliği anlatıyorum. Söke Kent Meydanında Türkiye Cumhuriyetine sahip çıkıldığını görüyorum diyorum.

Burada tüm görüşler konuşuluyor. Siyaseti bir yana bıraktık. Bu belayı defnedene kadar kol kola demokrasi savaşımız sürecek. 24 Temmuz aynı zamanda Lozan barış anlaşmasının yapıldığı tarihtir. Bağımsızlığımızı kazandığımız gündür. Lozan’a sahip çıkmak durumundayız.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.