Son Dakika

• No Posts Found

AYDIN GENELİNDE SAYI ARTIYOR

Aydın Valiliğinden dün yapılan açıklamada, FETÖ-PYD Terör Örgütü tarafından girişilen darbe teşebbüsü nedeniyle 24 Temmuz tarihi itibariyle 49 kişi tutuklanmış, 485 kişi açığa alınmıştı. Dün itibariyle tutuklanan kişi sayısı 65’e yükselirken açığa alınanların sayısı 707’ye yükseld
i.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada “Türkiye genelinde Hükümeti devirmeye ve Anayasal düzeni cebren ilgaya teşebbüs etmek amacıyla FETÖ/PDY Terör Örgütü tarafından girişilen darbe teşebbüsünde Fethullahçı Terör Örgütü üyesi olmak ve darbe teşebbüsüne katılmak suçunu işleyenlerin devlet içerisinden temizlenmesine yönelik faaliyetler kapsamında;

38 yargı mensubu hakkında yakalama kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından (27) Hâkim ve (11) Cumhuriyet Savcısı olmak 10üzere (38) yargı mensubu hakkında yakalama kararı çıkartılmış, bunlardan (25) Hâkim ve (10) Savcı olmak üzere (35) kişi yakalanarak adli işlemleri yapılmak için Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne getirilmiş, (2) Hâkim ve (1) Cumhuriyet Savcısı olmak üzere (3) kişinin aranmasına devam edilmektedir.

Adliye ye sevk edilen (25) Hakim ve (10) Cumhuriyet Savcısından , (22) Hakim ve (9) Cumhuriyet Savcısı tutuklanmış, (3) Hakim ve (1) Cumhuriyet Savcısı Adli Kontrol Şartı ile serbest bırakılmıştır.

Adliyeye sevk edilen toplam (18) askeri personelden (4)’ü tutuklanmış, (2) askeri personel  adli kontrol şartı ile olmak üzere  diğer  (4) askeri personel ise serbest bırakılmıştır. (8) askeri personel ise gözaltında bulunmaktadır.

101 emniyet görevlisi görevden uzaklaştırıldı.

Emniyet Müdürlüğü personelinden toplam (101) kişi görevden uzaklaştırılmış, Adliye’ye sevk edilen (7) emniyet personelinden (5)’i tutuklanmış, (1) adli kontrol ile olmak üzere  (1)’i serbest bırakılmış (86) personel halen gözaltında, (8) personelin aranmasına devam edilmektedir.

606 kişi görevden uzaklaştırıldı

İlimizde (3) Vali Yardımcısı (1) Kaymakam diğer Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çeşitli ünvanlarda İl Müftülüğü’nden (11), Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden (2), İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden (361), İl Kültür Müdürlüğünden (1), Kültür ve Tabiat Varlıkları  Koruma Bölge Müdürlüğünden (1),DSİ 21. Bölge Müdürlüğünden (4), Orman İşletme Müdürlüğünden (1), DDY Gar Müdürlüğünden (3), Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünden (10) Gençlik Hizmetleri ve Spor  İl Müdürlüğünden (1) Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden (4) Vergi Dairesi Başkanlığından (12), Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği (4), ADÜ Rektörlüğünden (30) kişi olmak üzere toplam (606)  personel görevden uzaklaştırılmıştır.

Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğinden (3), Vergi Dairesi Başkanlığından (1),Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden (1), ADÜ Rektörlüğünden (1) kişi olmak üzere toplam (6), Kamu görevlisi de tutuklanmışlardır.

Bunların dışında örgütün finansal kaynaklarına yönelik yapılan operasyonlarda toplam (57) kişi gözaltına alınarak Adli makamlara sevk edilmiş, bunlardan (19)’u tutuklanmış (13)’ü Adli kontrol şartı ile olmak üzere (1)’i serbest kalmış (24)’ü ise halen gözaltındadır.

Olağanüstü Hal kapsamında alınan tedbirlere ilişkin 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 2. Maddesinde; Milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fethullahçı Terör Örgütüne (FETÖ/PDY) aidiyeti, iltisakı veya irtibatı belirlenip kapatılmasına karar verilen ve Kararname eki listelerde belirtilen; İlimiz Nazilli İlçesinde 5, Didim İlçesinde  2, Söke İlçesinde 2, olmak üzere toplam 9 adet okul kapatılmış olup hazineye bedelsiz olarak devrine esas olmak üzere iş ve işlemleri tamamlanmıştır.”denildi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.