Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DE FETÖ-PYD TERÖR ÖRGÜTÜNE KARŞI ARAMALAR DEVAM EDİYOR

15 Temmuz tarihinde girişilen başarısız darbe girişiminin ardından ülke genelinde yapılan Fettullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PYD) operasyonları Aydın’ın yanı sıra Söke ve diğer ilçelerde de  devam ediyor. Bu kapsamda önceki günden itibaren Söke’de devlet içinde paralel yapılanmaya ve finansal kaynaklara yönelik operasyon devam ediyor.

Söke’de polis tarafından birçok adrese eş zamanlı yapılan operasyonlarda FETÖ-PDY ile bağlantısı olduğu iddia edilen ilçe’de  tanınmış pek çok kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Aralarında Söke Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Seyit Yıldız ve İlçe Gıda Tarım Müdürlüğü’nde  görevli bazı isimlerle, bir dönem Söke siyasetinin önde gelen isimlerinden olan Söke Özel Ağız ve Atlas Diş Hastanesi Sahibi Selami Alkan, Ak Parti Eski İlçe Yöneticilerinden Veysel Gündebahar, yine AK Parti eski ilçe yöneticilerinden  Muhammet Taş olmak üzere bazı isimlerin gözaltına alındığı öğrenildi. Bu İsimlerin iki gündür emniyette gözaltında tutulduğu ve ifadelerine başvurulduğu öğrenildi. Bunun yanında eğitimcilere yönelik operasyonlar da devam ediyor. Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Çavdar ilk/ortaokulu, İmam Hatip Lisesi’nin de aralarında bulunduğu 18 eğitimcinin ifadelerine başvurulmak üzere gözaltına alındıkları öğrenildi.

Ayrıca, Söke Hastane Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile Sökeliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin de kapatıldığı öğrenildi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.