Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE VERGİ DAİRESİNDE MTV KUYRUĞU

Motorlu Taşıtlar vergisi son ödeme tarihinin hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle ceza ödemek istemeyen vatandaşlar Söke Vergi Dairesi veznelerinde uzun kuyruklar oluşturdular.Tek veznenin ikiye çıkarılmasına rağmen kuyruk merdivenlere kadar uzadı.

Vatandaşların son gün alışkanlığı Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemelerinde de devam etti. Dün sabahtan itibaren Söke Vergi Dairesi veznelerinde uzun kuyruklar oluştu. Motorlu Taşıtlar Vergisini ödemeye giden vatandaşlar yaklaşık yarım saat kuyrukta beklemek zorunda kaldılar. Pek çok vatandaş vergi dairelerinin cumartesi günüde açık olacağı beklentisi içine girerken, dün saat 15.00’e kadar henüz hafta sonu ile ilgili bir tebliğin gelmediği öğrenildi. İlgililer vatandaşın ödemelerini son güne bırakma alışkanlığı olduğunu belirterek “Hafta boyunca Söke Vergi Dairesi vezneleri oldukça sakindi. Cuma itibariyle büyük bir yoğunluk başladı. Vezne sayısı 2’ye hatta 3’e çıkarılmasına rağmen yinede kuyruklar oluştu. Vatandaşlar hem taksitlendirme, hem de motorlu taşıt vergilerini son güne bırakınca kuyruklar oluşuyor. Söke’de 43 binin üzerinde araç var. Bunun yanında plakası Söke olmayan araçlarla birlikte bu sayı yaklaşık 50 bini geçiyor. Bu da beraberinde son gün yoğunluğuna sebep oluyor.”dediler.

Araç sahipleri ise kuyrukta beklemekten sıkıldıklarını belirterek “Temmuz ayı motorlu taşıtlar vergisi 2. taksit ödeme ayı. Gerekli önlemler alınmalıydı. Yarım saat kuyrnukta bekleyen insanlar var:”dediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.