Son Dakika

• No Posts Found

“15 TEMMUZDA TÜRK MİLLETİ KENDİ KADERİNİ KENDİ BELİRLEMİŞTİR”

15 Temmuz 2016 Cuma günü gerçekleştirilen başarısız darbe girişiminin ardından AK Partinin öncülüğünde demokrasi nöbeti adı altında meydan toplantıları aralıksız devam ediyor. Türkiye genelinde olduğu gibi Söke’de de meydan toplantıları sürüyor.

Geçtiğimiz Cuma günü akşamı demokrasi nöbetlerinin 15.si gerçekleştirildi. Cumhuriyet Meydanında nöbete gelenler ilk günkü çoşku ile bayraklarını salladılar ve darbecilere tepki gösterdiler. Meydan’da Cumhurbaşkanlığı külliyesinde 15 Temmuz Şehitlerini anma programı naklen yayınlandı. Söke Cumhuriyet Meydanında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı konuşma büyük bir dikkatle dinlendi. Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Söke İlçe Emniyet Müdürü Aydın Düzalan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ünat Aydın, İlçe müftüsü Ahmet Yayla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Külliye’de 15 Temmuz Şehitleri Anma programında yaptığı konuşmayı vatandaşlarla birlikte dinlediler. Demokrasi nöbetine gelen vatandaşlara su,çay, kahve, çorba ve irmik helvası ikram edildi. Geçtiğimiz günlerde demokrasi nöbetleri sırasında vatandaşları hitap eden Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu, cuma günü ise konuşmadı.

AK Parti Söke İlçe Başkanı Fatih Gürer, demokrasi nöbetlinin artık sonuna geldiklerini belirterek “Bilindiği gibi 15 Temmuz tarihinde ülkemizde başarısız bir darbe kalkışması yaşandı. Bu başarısız darbe kalkışması sırasında ne yazık ki 236 şehit verdik. 2 binin üzerinde de yaralı meydana geldi. Bu millet tankların önüne yatarak, silahlara göğsüne siper ederek darbecilere geçit vermedi. Bu girişimin yenilenmesi durumunda püskürtmek için 15 gündür meydanlardayız.

Artık darbe girişiminin arkasında olanlar gün geçtikçe kendilerine ele veriyor. Bu darbenin arkasında sadece FETÖ değil, dış güçlerde var. Bugün bir yabancı komutan bizim müttefiklerimizi içeri alıyorsunuz diye açıklama yapıyor. Müttefikleri kimler biliyor musunuz, darbeciler. Avrupa’nın ve Amerikanın 2 generali iki yüzlü. Sinsi bir plan hazırlanmış. Milletin kaderini kötü etkileyecek bir plan yapmışlar.

Ama planı yaparken Türk Milletini unutmuşlar. Türk Milleti vatanını savunmak için 81 ilde ayağa kalktı. Darbecilerin kötü emellerini gerçekleştirmesine izin vermedi. Türk milleti bir kez daha kendi geleceğini kendi belirledi. Kendi kaderini belirledi. İkinci bir sinsi profakasyona izin vermeyiz. Biz ne Erdoğan’a ne de başkalarına kulluk ederiz. Biz sadece Allah’a kulluk ederiz.Bizler büyük milletiz. Biz kurtuluş savaşında tarih yazan milletiz. Çanakkale’de şehit olanların hakkını ödüyoruz. İkinci bir talimat gelene kadar meydanları terk etmiyoruz. Bu alanları dolduran herkese teşekkür ediyorum. Bu nöbet Söke Cumhuriyet Meydanında devam ediyor. 15. gün nöbetiniz kutlu olsun.”dedi.

Fatih Gürer’in konuşması’nın ardından Kocami müezzini Keramettin Temiz tarafından ilahiler okundu. Nöbet sabah ezanına kadar devam etti.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.