AYDIN’DA 1246 KİŞİ HAKKINDA YAKALAMA KARARI ÇIKARTILDI, 139 KİŞİ ARANIYOR

15 Temmuz 2016 tarihinde Devletimizin ve Milletimizin varlığını birliğini, halkımızın can ve mal güvenliğini, Demokrasiyi hedef alan FETÖ/PDY Terör Örgütüne yönelik olarak ülkemizde yapılan mücadele kapsamında; Aydın ilinde şu ana kadar 1246 kişi hakkında yakalama kararı çıkartıldığı bilgisi verilirken, bunlardan 139’unun halen aranmasına devam edildiği belirtildi.

Aydın Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden dün saat 13.00 itibariyle yapılan açıklamada, tutuklanan kişi sayısının 239’a yükseldiği belirtilerek “Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından (26) Hâkim ve (12) Cumhuriyet Savcısı olmak üzere (38) yargı mensubu hakkında yakalama kararı çıkartılmış, bunlardan (24) Hâkim ve (11) Savcı olmak üzere (35) kişi yakalanarak adli işlemleri yapılmak için Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne getirilmiş, (2) Hâkim ve (1) Cumhuriyet Savcısı olmak üzere (3) kişinin aranmasına devam edilmektedir.

Adliye ye sevk edilen (24) Hakim ve (12) Cumhuriyet Savcısından , (21) Hakim ve (10) Cumhuriyet Savcısı tutuklanmış olup, (3) Hakim (1) Cumhuriyet savcısı  adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştır.

Adliyeye sevk edilen toplam (16) askeri personelden (6)’sı tutuklanmış, (8)’i adli kontrol şartı  olmak üzere toplam (10) kişi serbest bırakılmıştır, (1) kişinin aranmasına devam edilmektedir.

Emniyet Müdürlüğü personelinden toplam (106) kişi görevden uzaklaştırılmış, Adliye’ye sevk edilen (101) kişiden (63)’ü tutuklanarak cezaevine sevk edilmiş,  (37)’si  adli kontrol şartıyla  toplam (38) kişi serbest bırakılmış, (5) kişi ise halen aranmaktadır.

İlimiz genelinde (4) Mülki idare amiri olmak üzere diğer Kamu kurum ve kuruluşlarından çeşitli ünvanlarda toplam (674)  personel görevden uzaklaştırılmıştır.

Diğer  Kamu kurum ve kuruluşlarında çeşitli ünvanlarda (110) kişi adli kontrol şartı olmak üzere toplam  (130) kişi serbest bırakılmıştır.

Çeşitli Kamu Kurum ve Kuruluşlarından toplam (35) kişinin aranmasına halen devam edilmektedir.

İlimizde; Kamu kurum ve kuruluşlarında çeşitli ünvanlarda toplam (54) personel gözaltındadır.

İlimizde Mülki idare amirlerinden (3) kişi olmak üzere toplam  (66)  Kamu görevlisi de tutuklanmışlardır.

Bunların dışında örgütün finansal kaynaklarına yönelik yapılan operasyonlarda toplam (412) şahıs hakkında adli işlem yapılmış olup, bunlardan (116) şahıs gözaltında, (73) şahıs adli makamlarca tutuklanmış olup (92)’sı adli kontrol şartı ile olmak üzere toplam (125) şahıs serbest bırakılmış, (98) şahıs ise halen aranmaktadır.”denildi.

Açıklamada ayrıca 16 özel okulun kapatıldığı, 29 derneğin bedelsiz olarak hazineye devredildiği, 1 adet vakfın, Vakıflar Genel Müdürlüğüne bedelsiz devredildiği, 2 adet sendika, 2 yerel gazete ve 23 yurdun kapatıldığı belirtildi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.