Son Dakika

• No Posts Found

SOFULAR MAHALLESİ’NDE SU SORUNU ÇÖZÜME ULAŞTI

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Söke İlçesinin Sofular Mahallesi’nde oluşan geçmişe dayalı su sorunu çözüme kavuştu. Aydın Büyükşehir Belediyesi Ekipleri tarafından oluşan sorununun ardından Sofular Mahallesi’nin su ihtiyacını karşılayacak olan artezyen faaliyete geçti.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Batı Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli: “ Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Özlem Çerçioğlu’nun talimatıyla Söke ilçemizin Sofular Mahallesi’nde sorun oluşturan geçmişe dayalı su problemi, su ihtiyacını karşılayacak şekilde artezyenimiz faaliyete geçmiştir. Ekiplerimiz tarafından yaklaşıl 800 metre uzunluğunda şebeke döşemesi yapılmış olup, depomuza su akışı sağlanmaya başlamıştır. Sofular Mahallemizden başladığımız çözüm süreci diğer mahallelerimizde devam etmektedir. Sofular mahalle sakinlerimiz ve Sayın Muhtarımız Sayın Başkanımız Özlem Çerçioğlu’na hizmetlerinden dolayı teşekkürlerini iletiyorlar.” dedi.

Sofular Mahalle Muhtarı Zeyhat Kurt, Sofular Mahallesi’nin 3 yerleşim yerinden oluştuğunu belirterek “Uzun bir ishale hattımız var. Sofular, Terziler ve Helvacılar mezralarından oluşan bir mahalleyiz. Su sıkıntımız geçtiğimiz yıllarda da devam ediyordu. Yer altı sularından su ihtiyacını karşılıyoruz. Artezyende sürekli su seviyesi düşüyor. Büyükşehir Belediyesi’ne durumu bildirdik. Yeni bir sondaj açıldı. Sondaj şebekeye bağlandı. Artık su sorumuz mevcut sondajdaki su seviyesi düşene kadar yaşanmayacak. Sofular’da hayvancılık önemli. Hayvanları sulamak için dahi başka su kaynağı yok. Hayvanları şebeke suyundan suluyoruz. Memnunuz ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.