Son Dakika

• No Posts Found

İSMAİL ÖZER: TEKNİK ELEMANLARIMIZ SÖKE OVASINDA

Söke 131 Nolu Tariş Pamuk ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Başkanı İsmail Özer, kooperatif olarak geçen yıla göre ortakların daha fazla ayni yardım yaptıklarını belirterek, bunun önümüzdeki pamuk alım sezonu için iyiye işaret olduğunu söyledi. Özer önümüzdeki günlerde nakit yardımında da bulunacaklarını söyledi.

Söke Ovasında 2016 sezonunda yaklaşık 350 bin dekar alanda pamuk ekimi yapıldığını belirten Kooperatif Başkanı İsmail Özer “Pamukta fiyat en alt düzeye inse de ya da rekor yükseliş gösterse de Sökeli üretici pamuktan vazgeçmiyor. Sökeli üretici ile pamuk arasında kara sevda var. Diğer ürünleri bir türlü sevemiyoruz. Bu sene ekim dönemindeki zor şartlara rağmen üretici pamuk üretiminden vazgeçmedi. Şu anda borsa fiyatları üreticinin sezona umutla bakmasını sağlıyor. 5 TL.nin üzerinde seyredecek pamuk fiyatları bizleri memnun edecektir. Şu anda görünüm olumlu. Bugün (dün) İzmir Ticaret Borsasında mahlıç pamuk fiyatı 5,60 TL.ye yükseldi. Söke pamuğu da Borsada 5,60 TL. den işlem gördü. Fiyatların seyrinden memnunuz. İnşallah önümüzdeki hasat sezonunda fiyatlar düşmez. Sezona umutlu giriyoruz.”dedi.

Söke Ovasında pamukta ekimin kademeli olduğunu söyleyen İsmail Özer “Böyle olunca kademeli hasat olacak. Yani üretici rahat bir hasat yapacak. Tabi bu rahatlık bir yerde hava şartlarına bağlı. Söke Ovasında pamuklarda ballık var. Bundan dolayı kooperatifimiz bünyesinde bulunan Ziraat Mühendislerimiz ve teknisyenlerimiz sürekli arazide inceleme yapıyor. Tarlalarında ballık ve diğer zararlıları tespit ettiklerinde üreticiyi uyarıyor. Yapılması gerekenler konusunda bilgilendiriyor.

Söke Tariş olarak ortaklarımıza ve üreticilere yönelik ayni yardımlarımız devam ediyor. Geçen yıla göre bu sene daha fazla ayni yardımda bulunduk. Şu anda gübre, mazot, ilaç gibi girdiler için sıkıntımız yok. Üreticilerimiz gelip alabilirler. Önümüzdeki günlerde nakdi yardımlarımızda başlayacak.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.