Son Dakika

• No Posts Found

“BU DARBE DEĞİL, TÜRKİYE’Yİ İŞGAL ETME KALKIŞMASIDIR”

AK Parti Söke İlçe Teşkilatı öncülüğünde Demokrasi nöbetlerinin 19.su önceki gün akşam Cumhuriyet Meydanında yapıldı. Saat 21.00 sıralarında başlayan demokrasi nöbeti saat 03.00’lere kadar sürdü. Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Meydanında demokrasi nöbetine katılan vatandaşlara lokma ikramında bulunurken, Eğitim-Bir Sen tarafından çorba ikramında bulunuldu.

Demokrasi nöbetine katılan vatandaşlar ellerinde bayrakları ile ilk günlerdeki coşkuyu aratmadıkları görüldü. Söke Lisesi emekli beden eğitimi öğretmenlerinden Nail Kamacı’nın da konuşma yaptığı gecede AK Parti Söke İlçe Başkanı Fatih Gürer, 15 temmuzun sadece bir darbe olmadığını belirterek, bunun aynı zamanda bir işgal girişimi olduğunu söyledi.

15 Temmuz 2016 tarihinde asker kılığına bürünmüş paralel çetenin darbe kalkışmasına kalktığını belirten Gürer “Bu sadece bir darbe kalkışması değildir. Türkiye’de bir iç çatışma çıkarma girişiminidir. Türkiye’ye bir Suriye, bir Irak, bir Mısır yapma girişimidir. Bunlar 15 temmuz gecesi Türkiye’ye işgale hazırlandılar. Ama bu halk tankların önüne yatarak, silahlara göğsüne siper ederek buna izin vermedi. Ülkesine işgale dur dedi. Dış güçler şimdi kafayı çıldırıyor. Kafalarını yediler. Onları kafayı bu millet yedirtti. Bunlar darbe sonrası Türkiye’ye işgale hazırlanıyordu. Emellerine ulaşamadılar. Onların emellerini ulaşmalarına bu halk izin vermedi. Birlik oldu, AK Partilisi, CHP’lisi, MHP’lisi buna izin vermedi. Bu halk tabanda birlik oluyorsa, yukarıda da birlik olmalıdır. Gün birlik olma günüdür. Provokasyona gelmeyelim. Şimdi bir ve beraber olma zamanı.”dedi.

7 Ağustos Pazar günü bütün siyasi partilerinde davet edileceği İstanbul 7 Kapı meydanında büyük bir katılımla final yapılacağını söyleyen Fatih Gürer “Türkiye’nin 15 temmuzda nasıl bir tehlike içinde olduğu her geçen gün biraz daha anlaşılıyor. Biz İtalya, Almanya değiliz. Bir Türk milletiyiz. Türk Milleti kimseden emir almaz. Ülkemizin düşmanlarına karşı tankların önüne yatarız. Tabanda nasıl birlik olduysak tavanda da aynı birlikteliği göstermeliyiz.

Şimdi artık hesaplaşma zamanı. Türkiye’de oyun içersinde olanlarla hesaplaşma günü. Hesap verecekler. Hesap kesildi, hesabı göreceğiz. Bu millet ne kadar üstün ve asil bir millet olduğunu Dünya’ya bir kez daha gösterdi. Bizler, sizlerden güç alacağız, güç vereceksiniz. Çünkü sizler devleti kurtardınız. Bu millet ülkeyi kurtardı. Gücü sizlerden alıyoruz. 15 temmuz sonrası zaferi kutluyoruz. Paralel çete bu ülkede kardeş kavgası çıkartmak istiyor. Milleti bölmek istiyorlar. Aradan sıyrılmak istiyorlar. Bu oyuna gelmeyeceğiz. Biz bir olacağız, iri olacağız, dik olacağız. Birlik içinde Türkiye olacağız. Millet birlik olmayı bize anlattı. Bu şerden hayır doğdu. 15 Temmuz bu paralel çetenin oyunlarını ortaya çıkardı. Bu millet devlete sahip çıktı. Türkiye Cumhuriyetinin güçsüz duruma düşürülmesi mazlum milletlerinde ezilmesi anlamına geliyor. Gün birlik olma vaktidir. Türkiye’nin kolay lokma olmadığını gösterelim.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.