Son Dakika

• No Posts Found

AYDINDA TUTUKLANAN VE GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILANLARIN SAYISI ARTIYOR 250 KİŞİ TUTUKLANDI, 790 KİŞİ GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

15 Temmuz 2016 tarihinde Devletimizin ve Milletimizin varlığını birliğini, halkımızın can ve mal güvenliğini, Demokrasiyi hedef alan FETÖ/PDY Terör Örgütüne yönelik olarak ülkemizde yapılan mücadele kapsamında; Aydın İlinde gözaltına alınan, tutuklanan ve görevden uzaklaştırılanların sayısı her geçen gün artıyor. Aydın Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü her gün düzenli darbe bülteni gönderiyor ve sayı artıyor.

Dün saat 15.00 sıralarında Aydın Valiliğinden yapılan açıklama “Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından (26) Hâkim ve (12) Cumhuriyet Savcısı olmak üzere (38) yargı mensubu hakkında yakalama kararı çıkartılmış, bunlardan (24) Hâkim ve (11) Savcı olmak üzere (35) kişi yakalanarak adli işlemleri yapılmak için Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne getirilmiş, (2) Hâkim ve (1) Cumhuriyet Savcısı olmak üzere (3) kişinin aranmasına devam edilmektedir.

Adliye ye sevk edilen (24) Hakim ve (11) Cumhuriyet Savcısından , (21) Hakim ve (10) Cumhuriyet Savcısı tutuklanmış olup, (3) Hakim (1) Cumhuriyet savcısı  adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştır.

Adliyeye sevk edilen toplam (16) askeri personelden (6)’sı tutuklanmış, (8)’i adli kontrol şartı  olmak üzere toplam (10) kişi serbest bırakılmıştır, (1) kişinin aranmasına devam edilmektedir.

Emniyet Müdürlüğü personelinden toplam (106) kişi görevden uzaklaştırılmış, Adliye’ye sevk edilen (101) kişiden (63)’ü tutuklanarak cezaevine sevk edilmiş,  (37)’si  adli kontrol şartıyla  toplam (38) kişi serbest bırakılmış, (5) kişi ise halen aranmaktadır.

İlimiz genelinde (4) Mülki idare amiri olmak üzere diğer Kamu kurum ve kuruluşlarından çeşitli ünvanlarda toplam (684)  personel görevden uzaklaştırılmıştır.

Diğer  Kamu kurum ve kuruluşlarında çeşitli ünvanlarda (123) kişi adli kontrol şartı olmak üzere toplam  (144) kişi serbest bırakılmıştır.

Çeşitli Kamu Kurum ve Kuruluşlarından toplam (31) kişinin aranmasına halen devam edilmektedir.

İlimizde; Kamu kurum ve kuruluşlarında çeşitli ünvanlarda toplam (63) personel gözaltındadır.

İlimizde Mülki idare amirlerinden (3) kişi olmak üzere toplam  (72)  Kamu görevlisi tutuklanmışlardır.

Bunların dışında örgütün finansal kaynaklarına yönelik yapılan operasyonlarda toplam (412) şahıs hakkında adli işlem yapılmış olup, bunlardan (53) şahıs gözaltında, (78) şahıs adli makamlarca tutuklanmış olup (150)’si adli kontrol şartı ile olmak üzere toplam (187) şahıs serbest bırakılmış, (94) şahıs ise halen aranmaktadır.

Olağanüstü Hal kapsamında alınan tedbirlere ilişkin 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 2. Maddesinde; Milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fethullahçı Terör Örgütüne (FETÖ/PDY) aidiyeti, iltisakı veya irtibatı belirlenip kapatılmasına karar verilen; İlimiz Nazilli İlçesinde 5, Didim İlçesinde  2, Söke İlçesinde 2, Efeler ilçesinde 7  olmak üzere toplam 16 adet okul kapatılmış olup hazineye bedelsiz olarak devrine esas olmak üzere iş ve işlemleri tamamlanmıştır.

Yine, İlimiz Efeler ilçesinde 11, Nazilli ilçesinde 5, Çine ilçesinde 3, Kuşadası İlçesinde 2, Germencik ilçesinde 2, Söke ilçesinde 2, İncirliova ilçesinde 1, Yenipazar ilçesinde 1, Sultanhisar ilçesinde 1 ve Buharkent ilçesinde 1 dernek olmak üzere toplam 29 dernek kapatılmıştır. Bozdoğan ilçesindeki 1 dernek ise; 23.06.2016 tarihinde fesih kararı alarak tasfiye olduğu için kapatma işlemi uygulanmamıştır, kapatma işlemi uygulanan 29 derneğin hazineye bedelsiz olarak devrine esas olmak üzere iş ve işlemleri tamamlanmıştır.

İlimiz Efeler ilçesinde 1 adet Vakıf kapatılmış olup, Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne bedelsiz olarak devrine esas olmak üzere iş ve işlemleri tamamlanmıştır. İlimiz genelinde faaliyet gösteren FETÖ ile iltisaklı  2 sendika temsilciliği kapatılmıştır. 27.07.2016 tarihi itibariyle FETÖ ile iltisaklı  2 Yerel Gazete kapatılmıştır.

İlimiz, Efeler ilçesinde 9, Nazilli’de 5, Söke’de 2, Karacasu’da 2, Koçarlı’da 1, Köşk’te 1, Bozdoğan’da 1, Çine’de 1 Yenipazar’da 1, olmak üzere toplam 23 Özel Öğrenci Yurdu kapatılmıştır.”denildi

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.